Sopho Nižaradze: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
Xqbot (arutelu | kaastöö)
Legobot (arutelu | kaastöö)
P Robot: muudetud 23 intervikilinki, mis on nüüd andmekogus Wikidata
23. rida: 23. rida:
[[Kategooria:Sündinud 1986|Nižaradze, Sopho]]
[[Kategooria:Sündinud 1986|Nižaradze, Sopho]]
[[Kategooria:Eurovisioonil osalejad|Nižaradze, Sopho]]
[[Kategooria:Eurovisioonil osalejad|Nižaradze, Sopho]]

[[az:Sofo Nijaradze]]
[[cy:Sopho Nizharadze]]
[[da:Sopho Nizjaradze]]
[[de:Sopo Nischaradse]]
[[en:Sofia Nizharadze]]
[[es:Sopho Nizharadze]]
[[fr:Sopho Nizharadze]]
[[hy:Սոփո Նիժարաձե]]
[[it:Sopho Nizharadze]]
[[ka:სოფო ნიჟარაძე]]
[[lv:Sofo Nižaradze]]
[[hu:Szofo Nizsaradze]]
[[nl:Sopho Nizjaradze]]
[[no:Sopho Nizharadze]]
[[pl:Sopo Niżaradze]]
[[pt:Sopho Nizharadze]]
[[ro:Sofia Nijaradze]]
[[ru:Нижарадзе, София Элгуджовна]]
[[sq:Sofo Nizharadze]]
[[fi:Sopo Nižaradze]]
[[sv:Sopo Nizjaradze]]
[[tr:Sopo Nijaradze]]
[[uk:Софо Ніжарадзе]]

Redaktsioon: 14. märts 2013, kell 20:08

Sopho Nižaradze üks päev enne Eurovisiooni poolfinaali (2010)

Sopho Nižaradze (gruusia keeles სოფო ნიჟარაძე, vene keeles София Нижарадзе; sündinud 6. veebruaril 1986 Thbilisis) on Gruusia laulja.

Sopho vanaisa on pärit Türgist. Vanaisa kohtus puhkusel olles vanaemaga ja jäi Gruusiasse elama. Nõukogude Liit pidas kõiki välismaalasi natuke ohtlikeks, mis tekitas vanaisale raskusi oma sugulastega suhtlemisel.

Sopho hakkas laulma väga varases nooruses ja ema julgustas teda selles. 7-aastaselt kutsus gruusia helilooja ja dirigent Džansug Kahhidze ta laste muusikastuudiosse, millega ta esines lauljana paljudes telesaadetes ja mitmesugustel kontsertidel. Ta õppis Thbilisi Riiklikus Konservatooriumis laulmist ja klaverit ning lõpetas selle kiitusega. Ta jätkas õpinguid Moskvas Venemaa Teatriakadeemias (GITIS) ja lõpetas kiitusega Gnessinite-nimelise Venemaa Muusikaakadeemia.

2010. aasta Eurovisioon

Nižaradze esindas Gruusiat 2010. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel. Gruusia rahvusringhääling valis ta Gruusiat esindama ja kuulutas välja avaliku laulukonkursi. Sellele esitati üle saja laulu, millest ringhääling valis välja 6. 27. veebruaril korraldati üleriigiline finaal, kus kõiki neid laule esitas Nižaradze. Gruusia eurolauluks valiti "Shine".

Nižaradze esines teises poolfinaalis eelviimasena. Ta kogus 106 punkti ning sai oma naabrite Türgi ja Aserbaidžaani järel kolmanda koha. Finaali pääses 10 paremat. Need 106 punkti olid žürii ja rahva antud punktide keskmised; ainult žürii punktide järgi oleks ta olnud 102 punktiga 5. kohal (parimad Aserbaidžaan 126 ja Türgi 119 punktiga) ja ainult rahva punktide järgi kindel võitja 117 punktiga (järgmised Türgi 93 ja Aserbaidžaan 89 punktiga).

Finaalis esines Nižaradze 13.-na. Arvesse läksid ainult rahva antud punktid, mille põhjal ta saavutas 127 punktiga 9. koha. Maksimumpunktid sai ta Armeenialt ja Leedult, teise koha 10 punkti Venemaalt ning kolmanda koha 8 punkti Aserbaidžaanilt ja Eestilt. Žürii punktid arvesse ei läinud, nende põhjal olnuks ta 160 punktiga 4. kohal.

Diskograafia

Albumid

  • Svadba Soek (2003)
  • Musical Romeo & Juliette "Ot Nenavisti Do Lubvi" (2005)
  • Where are you... (2008)