Friedrich von Löwis of Menar: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
Resümee puudub
Resümee puudub
[[1782]] astus Löwis of Menar sõjaväeteenistusse, teenides [[Soome]]s ja [[Poola]]s ning osaledes sõjas [[Türgi]] ja [[Prantsusmaa]]ga. [[1798]] ülendati ta polkovnikuks, [[1799]] kindralmajoriks ja [[1807]] juba kindralleitnandiks.
 
[[1812]]. aasta isamaasõja ajal juhatas Löwis von Menar [[Vene]] vägesid [[Kuramaa]]l ja lõi tagasi prantslaste pealetungi [[Riia]]le. [[10. august]]il 1812 purustas tema armee [[Kekava]] all prantslaste liitlase [[Preisimaa]] väeüksused. Selle võidu eest autasustati teda hiljem Püha Suurkannataja ja Võidukandja Georgi RistiKeiserliku ordu III klassi ordeniga. Muude silmapaistvate teenete eest sõjas omistati talle hiljem veel Püha Apostelliku Vürsti Vladimiri Keiserliku ordu II klassi orden.
 
[[1813]] juhatas Löwis of Menar prantslaste poolt vallutatud [[Danzig]]i piiramist ja sundis linna [[17. november|17. novembril]] alistuma. Humaanse käitumise eest linna elanikkonna suhtes paigutati talle Danzigi kirikusse mälestustahvel. Kui ta [[1814]] erru läks, oli ta välja teeninud kaks kuldmõõka.
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü