Erinevus lehekülje "Flööt" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eemaldatud 1096 baiti ,  8 aasta eest
P (Robot: muudetud it:Flauti)
 
== Mänguomadused ==
sitt asi on et ära mängi.
Tänapäevane flööt on äärmiselt mitmekülgsete mänguomadustega pill, mis võimaldab teostada nii laulvaid [[meloodia]]id kui ka virtuoosseid liikumisi. Flööti on hinnatud piiramatute väljendusvõimalustega pilliks.
 
Madalas [[register (muusika)|registris]] on flöödi hääl mahe ja sametine, keskmises õrn ja soe, kõrgemas registris säravalt kõlav. Flöödil on lihtsalt teostatavad ka mitmesugused [[flažolett|flažoletthelid]] ja [[multifon]]id. Flöödi tooni kvaliteeti hinnatakse muuhulgas kahina puudumise järgi, mis mängijalt eeldab huulikusse puhutava õhujoa optimaalset fokusseeritust.
 
Flöödi üks huvitavaimalt kõlavaid mänguvõtteid on ''[[frullato]]'', mille puhul õhujuga möödub enne huulikuni jõudmist mängija r-häälikut artikuleerivast keelest.
 
Erinevalt teistest puupillidest on flöödil väga lihtne mängida topeltstakaatot, mis saavutatakse ataki andmises kordamööda t- ja k-eksplosiooniga. Topeltstakaato kasutamise lihtsus võimaldab flöödil esitada kiireid ja tehniliselt ülikeerulisi partiisid, mis paljudele teistele instrumentidele jäävad kättesaamatuiks.
 
== Flööt nüüdismuusikas ==
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü