Erinevus lehekülje "Terrence Deacon" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Tema tuntuim teos on mõjukas raamat "[[The Symbolic Species]]: The Coevolution of Language and the Brain" ([[1997]]; "Sümboliline liik: keele ja aju koevolutsioon"), mis käsitleb tunnetuse evolutsiooni.
 
Novembris [[2011]] ilmus [[W. W. Norton & Company]] kirjastusel<ref>WW Norton & Company, Inc, "[http://books.wwnorton.com/books/detail.aspx?ID=22328] </ref> Deaconi raamat "[[Incomplete Nature]]: How Mind Emerged from Matter" ("Mittetäielik loodus: kuidas vaim emergeerus mateeriast"), mis uurib [[elu]] omsdusi, [[teadvuse]] emergeerumist ning evolutsiooni- ja semiootiliste protsesside vahelist suhet. Raamatus püüab Deacon välja töötada teaduslikku teooriat selle kohta, kuidas [[informatsion]], [[väärtus]], [[otstarve]], [[tähendus]] ja [[eesmärgipärane käitumine]] emergeerusid füüsikalisest ja keemilisest maailmast. Ta püüab "kõigepealt mõista elu, siis tundlikkust (''sentience''), siis inimese vaimu" (''Incomplete Nature'', lk 466), esitades [[põhjuslikkus]]t piirangutena mateeriana. Ta püüab välja täätada [[dualism]]i alternatiivi, mis on ühitatab kanoonilise teadusliku mõtlemisega. Retsensendid<ref>''Nature'' (15. detsember 2011, lk 318) ja ''New York Review of Books'' (7. juuni 2012)</ref> on leidnud, et paljud ideed on juba avaldatud [[Alicia Juarrero]] raamatus "[[Dynamics of Action]]# (1999, MIT Press) ning [[Evan Thompson]]i raamatus "Mind in Life" (2007, Belknap Press ja Harvard University Press). Ent erinevalt neist autoritest eitab Deacon, et elu ja vaimu saab taandada [[dünaamiline süsteem|dünaamiliste süsteemde]] kaudu <ref>''Incomplete Nature'', lk 143–181</ref>. Deacon väidab, et elu ja vaimu taolised protsessid emergeeruvad alles iseorganiseeruvate protsesside vahelisest kõrgemat järku vastastikusest toimest.
<ref>''Nature'' (15. detsember 2011, lk 318) ja ''New York Review of Books'' (7. juuni 2012)</ref> on leidnud, et paljud ideed on juba avaldatud [[Alicia Juarrero]] raamatus "[[Dynamics of Action]]# (1999, MIT Press) ning [[Evan Thompson]]i raamatus "Mind in Life" (2007, Belknap Press ja Harvard University Press). Ent erinevalt neist autoritest eitab Deacon, et elu ja vaimu saab taandada [[dünaamiline süsteem|dünaamiliste süsteemde]] kaudu <ref>''Incomplete Nature'', lk 143–181</ref>. Deacon väidab, et elu ja vaimu taolised protsessid emergeeruvad alles iseorganiseeruvate protsesside vahelisest kõrgemat järku vastastikusest toimest.
 
===Keele tekkest===

Navigeerimismenüü