Erinevus lehekülje "Soul Militia" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eemaldatud 5842 baiti ,  9 aasta eest
resümee puudub
{{toimeta}}
{{vaidlustatud}}
'''Soul Militia''' (kuni 2004 '''2XL''') (1997 –) on Eesti pop/ [[R&B]] bänd, kuhu kuulub kolm liiget — [[Sergei Morgun]] (aka Semy), [[Kaido Põldma]] ja [[Lauri Pihlap]] (aka Lowry) .
 
[[File:Soul Militia 2012.jpg|thumb|Soul Militia, 2012 (Kaido Põldma, Semy Morgun & Lauri Pihlap)]]
===1997-2002: 2XL, ''Eurovisioon 2001'', Downtown Records===
 
Ansambli algkoosseis asutati 1997. aastal. Toona oli tegemist duoga. Kaks meest, Semy Morgun (sünd. 1979) ja Indrek Soom (sünd.1976) lõid duo, mis sai nimeks 2XL (mehed armastasid käia suurte ja laiade riietega, mistõttu selline nimevalik.). Semy ja Indrek olid selleks ajaks kogemustega tantsijad, kelle põhilisteks stiilideks street dance, hip hop ja break. Kuid lisaks tantsule (aastate jooksul oldi erinevates hip hop tantsutruppides) oli meestel soov end muusikaliselt proovile panna. Kirjutati esimesed lood ning alustati tööd lavashow kallal (millele Soul Militia paneb rõhku tänase päevani). Esimesed teosed olid tugevate funky/hip hop mõjutustega (näiteks 90-ndate menugrupp C&C Music Factory). Meeste suurimateks toetajateks ja suunajateks oli 90-ndate teise poole üks populaarsemaid ansambleid Eestis, Noisy Nation. Selle bändi liider, Arthur Abdull oli ise hiljem ka natukelühikest aega 2XL-i ridades. Noisy Nation’is laulis ja tantsis ka Sergei vanem vend, Tony.
 
2XL kirjutatas lugusid eesti ja inglise keeles, tehti koostööd mõningate tuntud eesti produtsentidega ( näiteks [[Glen Pilvre]]), treeniti oma lavalist liikumist. Ent 2000. aasta kevadeks, peale mõneaastast konarlikku teed eesti muusikaäris (mingil määral ka väljaspool), oli Sergeil ja Indrekul selge, et miski ei sobi. Kuna ka bändi maitse ja stiil olid muutunud järjest enam r&b-likumaks ning duona oli poiste vokaalne eneseväljendamine pisut piiratud, otsustati ansamblisse leida kolmas liige. Läbi sõprade jõutigijõuti Kaido Põldmani.
 
Kaido Põldma (sünd. 1980), oli väikesest peale kooris laulnud ja kooriga välismaal käinud Pakkumine ühineda 2XL-iga tuli Kaidole positiivse üllatusena, sest mees oli r&b ja hip hop’i fänn. Algul asjasse siiski pisut skeptiliselt suhtunud (eelkõige bändi koreograafilise poole pärast, sest Kaidol puudus eelnev tantsukogemus) Põldma „räägiti ära“ ning Kaido Põldma otsustas 2XLiga liituda. ////Pärast Värsket verd oligi bändiKaido tarvis!liitumist Sündisidkirjutati uued lood, salvestati hulgaliselt demosid, anti kontserte ja trio oli väga hakkamist täis. Kuid siiski... Miski polnud endiselt päris nii nagu vaja. Mehed otsustasid, et vokaalne koosseis polnud endiselt veel täielik. AlgasidGrupp neljandahakkas liikmeotsima otsingudneljandat liiget. ÜsnaNeljandaks varstiliikmeks jäisai sõelaletollal sobiv kandidaat,18-aastane Lauri, kes oli 2XL-i tüüpidele2XLile silma jäänud talendikonkursiltkonkursilt „Kaks„[[Kaks takti ette“ette]]“.
 
Lauri Pihlap (sünd. 1982) tegutses samuti vaikselt eesti muusikascene’ismuusikas- eksperimenteeris, salvestas lugusid, ja tegi kaasa erinevates projektides... Olles kuulnud teda laulmas ning saanud aimu ka tema muusikalistest mõjutajatest (Michael Jackson, Boyz II Men, Usher...), oli Semyl, Indrekul ja Kaidol selge, et Lauri sobibon bändi nagu rusikas silmaauku! Temaga ühendust saada polnud samuti eriti raskesobiv. Lauri onutütar ja Kaido olid head sõbrad ja endised koolikaaslased. Läbi tema Laurile pakkumine tehtigi ja kuna tüüpmees oli 2XL-i tegemistega üpris kursis ning asiprojekt talle väga meeldis, võttis ta pakkumise kohe vastu! Noormees, kes samuti maast- madalast laulmisega tegelenud ning oma iidolite eeskujul ja nende muusika abiga end vokaalselt üles töötanud oli lõpuks leidnud enesele õige väljundi...
 
Nelja bändi liikme omavaheline klapp oli suurepärane. Möödus kaks aastat, millal anti kontserte (Eestis, [[Läti]]s, [[Soome]]s ja [[Taani]]s). 2001. aastal osaleti koos [[Dave Benton]]i ja [[Tanel Padar]]iga [[2001. aasta Eurovisiooni lauluvõistlus|2001. aasta Eurovisioonil]] [[Kopenhaagen]]is. Mehed võtsid pakkumise osaleda Eurovisioonil vastu tänu tiimi lubadusele, et „saab pulli“. 2002. aasta kevadeks oli kvartetil kogunenud piisavalt materjali, et kokku panna oma esimene album.
Nelja tüübi omavaheline klapp oli suurepärane ning tekkis kohe kui kamp esmakordselt kokku sai! Ei mingit võõrastamist ega „katseaega“- kõik toimis kohe nagu pidi!
Plaadi andis välja plaadifirma [[Downtown Records]]. Downtown’i meeskonnaga tekkinud sõprussuhe (ja ka ärisuhe) võimaldas neil esmakordselt korralikus stuudios tööd alustada.
Möödus kaks aastat. Nende aastate sisse mahtus hulgaliselt kontserte (Eestis, aga ka Lätis, Soomes, Taanis...), võit 2001. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel Kopenhaagenis koos Tanel Padar’i ja Dave Benton’iga (poisid võtsid pakkumise vastu tänu tiimi lubadusele, et „saab pulli!“ Saigi! Võit toodi koju!), väsitavaid treeninguid ning demode salvestamisi. 2002. aasta kevadeks oli kvartetil kogunenud piisavalt materjali, et kokku panna oma esimene album.
Plaadifirma Downtown Records näol leiti mõttekaaslased, kellega unistus teoks teha ning plaat valmis meisterdada! Poisid oli olukorraga väga rahul. Downtown’i crew’ga tekkinud sõprussuhe (ja loomulikult ka ärisuhe) võimaldas neil esmakordselt korralikus stuudios tööd alustada- kirjutada, produtseerida, salvestada... ja seda täpselt nõnda nagu hing ihkas!
 
===2002-2004: Soul Militia, ''On the Rise'', Indrek lahkub bändist===
 
2002. aasta septembrikuusseptembris otsustasid Semy, Kaido, Indrek ja Lauri jätta 2XL-i eksperimenteerimisperioodi seljataha ning alustada „puhtapuhtalt lehena“lehelt. Kindel muusikaline suund oli leitud ning töötöötati esikalbumi kallal käis täie hoogaesikalbumiga. Kui sinnamaanisiiani olidoli poisidbänd pidanud hakkama saama manageritamänedžerita, stuudiota, produtsentideta ja plaadifirmata, siis nüüdseks olid need leitud. Sümboliseerimaks hingestatust, millega kutid oma lugusid kirjutasid, produtseerisid ja esitasid ning erinevaid katsumusi, mida esikplaadini jõudmiseks oli tulnud läbi teha, otsustasid noored mehed võtta bändile uue nime- igati sobiva- Soul Militia (soul-inglise ingl.k.keeles: HING;Hinge militia- ingl.kArmee). ARMEE)2002. Üsnaaasta pea, novembrikuus (2002),novembris kandiskikandis pooleaastane stuudiotöö vilja ning ilmus Soul Militia esimene LPalbum „On The Rise“. Plaadi kaks esimest singlit „Whutcha Want“ (september, 2002) ja „Mind Made Up“ (november, 2002) andsid publikule esialgse pildi sellest , mida Soul Militia’lt üldse oodata. Ja üks asi, mis rahvale bändi kontserte külastades kindlasti selgeks sai oli see, et lisaks mitmekülgsele muusikale, pakub ansambel tõeliselt tasemel lavashow’d (s.t. tipptasemel koreograafiat, ilma igasuguse hinnaalanduseta)!
 
PealeAlbumi plaadipromomiseks ilmumisttuuritati eiEestis jäänud2003. mehedaasta loorberitele puhkama, vaid andsid endast kõik, et albumit promoda ning aegamööda, kuid kindlalt oma fanbase’i ehitadasügiseni. Kontsert kontserdi järel tuuritati mööda riiki 2003. aasta sügiseni. Suveksmais andis Soul Militia välja oma kolmanda singli, milleks oli remix versioon albumilt „On The Rise“ LP-lt pärinevast loost „Freak In Me“ (mai, 2003). Loole valmis ka video, mida loetakse üheks läbi aegade kalleimaks eesti muusikavideoks ning mis sai 2004. aasta „Kuldse Plaadi“ auhinnagaalal pärjatud kui 2003. aasta parimparima muusikavideo! (2005auhinna. aastaNovembris auhinnatseremoonial2003 saavutustanti välja uus singel pealkirjaga „Hey Mami“. korrati!)
 
2004 aasta möödus meestel peamiselt stuudios tööd tehes. Anti kontserte ja 2004. aasta augustis avaldati viies singel „Say It“. 2004. aasta sügisel teatas bändi vanim ja asutajaliige Indrek, et teeb muusikaäriga lõpparve ning lahkub Soul Militiast. Põhjenduseks tõi Indrek muutused isiklikus elus ja töös ning fakti, et ta on lihtsalt muusikaärist väsinud ja tüdinud. Lauri, Kaido ja Semy otsustasid jätkata triona.
Sügisel naases Soul Militia taas stuudioseinte vahele, et teha algust teise kauamängiva salvestamisega. Talve hakul antigi välja uus singel pealkirjaga „Hey Mami“. Latiinohõnguline rütmikas r&b track oli esimene näide sellest, mida oodata Soul Militia teiselt albumilt.
 
2004 aasta mööduski meestel peamiselt stuudios tööd tehes. Loomulikult anti ka kontserte ning ilmutati uus singel, mis meestel järjekorras viies. „Say It“ (august, 2004), mürtsuva biidi ning kaasakiskuva bassikäigu ja refrääniga party-joint kruvis ootusi veelgi kõrgemale ning näitas perfektselt suurt arengut Soul Militia sound’is. Suur samm oli edasi astutud, vokaalselt, produktsiooni poole pealt jne. Mehed töötasid edasi, kuid sügise saabudes tuli tagasilöök! Bändi vanim ning ühtlasi ka asutajaliige, Indrek andis bändikaaslastele teada, et teeb muusikaäriga lõpparve ning lahkub Soul Militia’st! Põhjuseks tõi Indrek muutused isiklikus elus ja töös ning fakti, et ta on lihtsalt muusikaärist väsinud ja tüdinud. Tõsi ta on, et halastamatus muusikatööstuses pinnal püsimine nõuab artistilt tugevat närvikava ja tahtmist... Aga mis pidi nüüd edasi saama ansamblist Soul Militia? Ülejäänud bändiliikmed olid algselt Indreku paljastusest löödud ning meeste peades keerlesid segased mõtted... Kuid nagu alati, leiti ühine keel. Lauri, Kaido ja Semy otsustasid jätkata triona ning töötada edasi veelgi „vihasemalt“ kui varem! Karjäär on alles alanud, kõik on veel ees, nõnda palju on saavutada... Indreku otsusesse suhtuti igati mõistvalt ning laiali mindi nõnda nagu peab- loomulikult sõpradena!
 
===2004-2005: ''Silence Before the Storm'', Lenny Kravitz ''Electric Church Tour''===
 
2004. aasta novembrikuus andiski trioks kahanenudandis Soul Militia välja oma teise kauamängivaalbumi pealkirjaga „Silence Before The Storm“. KurjakuulutavaPlaadil pealkirjagaoli albumitka kuulatesSoul saiMilitia aimu,esimene mikseestikeelne kannabeksperiment plaat„Tõmbab sellistKäima“, nime. Oli vaid aja küsimuspeolugu, milmilles Soullõi Militiakaasa tekitab rahvusvahelisel muusikaareenil tõeliselt suure tormi..[[Chalice]].
LP-lt leidis kuulaja 14 uut lugu s.h. juba tuttavad singlid „Freak In Me (Hump Sumthin’ Remix)“, „Hey Mami“ ja „Say It“ ning hulgaliselt tulevikuhitte! Teravaid party-joint’e („BounceStopDrop“, „Hey Mami Pt.2“...), vihast sõnumit („Fake“) ja suurepäraseid ballaade(„Silence Before The Storm“, „Your Love“, „Never Go Away“, „Free“...). Plaadil leidus ka Soul Militia esimene eestikeelne eksperiment „Tõmbab Käima“, peolugu, milles lõi kaasa eesti hip hop’i üks andekamaid mc’sid Chalice. Lood olid (nagu ka esimese LP puhul) Soul Militia meeste endi sulest. Samuti olid mehed arranzeerijaiks ning produtsentideks. Teine album on alati bändide/artistide puhul oluline samm. Sel hetkel eristuvad tõelised tegijad „ühepäevaliblikatest“. Soul Militia- Lauri, Kaido ja Semy, tõestasid oma teise kauamängivaga, et on tõelised lauljad, laulukirjutajad-tõelised muusikud.
 
2005. aasta suvel avanesoli ansamblil enneolematu võimalus ollaansambel USA megastaarimuusiku, [[Lenny KravitziKravitz]]i soojendusesinejaks, tema „Electric Church“ maailmaturnee raames toimuvaltoimunud kontserdil, Tallinnas[[Tallinn]]as, [[A. leLe Coq ArenalArena]]l. TuntudBänd artistidegaharjutas oli ansambel varemgi lavalaudu jaganud (Snap!, Sonique, London Beat, Scooter...), kuid Kravitzi kaliibriga artist... See oli midagi uut ja suurt! Mehed planeerisid oma setlisti ning show'd pikalt. Kindel oli see, et tuhandete inimeste ette ilmudes, peab ansambelesinemise andmajaoks võimsapikka etteasteaega.
Soul Militia ''live'' bändi värvati vabariigi ühed parimad noored pillimehed-[[Reigo Ahven]] (trummid), [[Erki Pärnoja]] (kitarr), [[Marti Tärn]] (bass), [[Raun Juurikas]] (klahvpillid) ningja taustalauljad- [[Bert Pringi]], [[Maiken]], [[Susan Lilleväli]], [[Sandra Ashilevi]].
ÄrevusA. oliLe suur,Coq kuidArenal showtoimunud oli võimsa fiilinguga ningesinemine sai väga positiivset vastukaja (kaasaarvatud Kravitzi taustalauljatelt, kes oleksid soovinud Soul Militiat näha ka ülejäänud tuuril)! Fantastiline emotsioon, mida ei ansambli liikmed ei unusta iial...
 
===2005-2007: ''Tule kui leebe tuul'', ''My Face'', ''Eurolaul 2007''===
 
JärgmisedPärast poolA. Le Coq Arena aastatesinemist jätkas Soul Militia esinemistegakontsertitega ning 2006. aasta märtsikuus (Lauri 24. sünnipäeval) presenteerisavaldas ansambel oma uutuue singlit,singli „Tule kui leebe tuul“. [[Henry LaksiLaks]]i kirjutatud, 80ndate superhitihiti uusversioon, ilmus kogumikplaadil „Uues kuues“, kus vabariigiEesti popmuusikud tõlgendasid vanu hitte omas võtmes. Pala võeti publiku poolt soojalt vastu, kuid raadiojaamade playlistidesse jõudmisega oli ansablil endiselt raskusi...
 
Soul MilitiaMilitiat nägi aastaid vaeva, et anda publikule ning kriitikutele teada, et tegemist on bändiga, kelle tegemistesse peaks suhtuma tõsiselt. Mehed kirjutavad muusikat, produtseerivad, laulavad, lavastavad oma lavashowd, tantsivad... Ometi, sattus nende teele palju komistuskive ning takistusi. Kriitikanooli lendas bändi suunas tänu faktile,kritiseeriti etsest lõviosa nende repertuaarist oli inglisekeelne, ette heideti ette liigseid mõjutusi USA urban-muusikast (muusikaliselt ja imagoloogiliselt), kritiseeriti lauluoskust („niimoodi, korraga laulda ja tantsida pole lives võimalik), seati kahtluse alla nende credibility („kokkuklopsitud poistebänd a la Backstreet Boys“) ja palju muudkijne.
Soul Militia meestele tekitasid sellised teemad palju peavalu ning frustratsiooni. Nad teadsid ise kindlalt kes nad on, mida nad teevad ning kui palju nad oma kutsumust tegelikult austavad. 21. sajandi alguses polnud urban muusika tõepoolest Eestis veel massiliselt levinud kaup, kuid selleks ajaks, kui mehed oma teise kauamängivani jõudsid, olid ajad muutunud.
Raadiojaamade playlistidesse jõudis laiast maailmast üha enam r&b ja hip hop muusikat.
Kodumaisesse (ainsasse) pop/r&b ansamblisse suhtuti aga suure eelarvamusega...
Mida muud oli meestel teha, kui ikka edasi võidelda.
 
2006. aasta hilissügiselsügisel võeti vastu otsus proovidaotsustati uuesti pääseda „Eurolaulu“„[[Eurolaul]]u“ konkursile.
2004. aasta finaalist jäeti bänd napilt välja. Kaido, Semy ning Lauri olid valmis publikut pisut šokeerima. Mängleva kergusegaStuudios kirjutati stuudios Kaido produtseeritud biidi peale lugu nimega „My Face“., Palamis pääseskipääses „Eurolaul„[[Eurolaul 2007“2007]]“ 10 finalisti hulka!. Palju kära tekitasid aga uue pala sõnad. Tegemist oli suhteliselt otsekohese lüürikagalooga ning konkursi peaprodutsent palus ansamblil sõnu pisut „kohendada“. Saavutati kompromiss, teksti pisut muudeti, kuid loo mõte jäi samaks. Lugu „My Place“ saavutas võistlusel 5. koha.
2004. aasta finaalist jäeti bänd napilt välja ning seekord taheti eesmärk saavutada.
Kaido, Semy ning Lauri olid valmis publikut pisut šokeerima. Mängleva kergusega kirjutati stuudios Kaido produtseeritud biidi peale lugu nimega „My Face“. Pala pääseski „Eurolaul 2007“ 10 finalisti hulka! Palju kära tekitasid aga uue pala sõnad. Tegemist oli suhteliselt otsekohese lüürikaga ning konkursi peaprodutsent palus ansamblil sõnu pisut „kohendada“.
Saavutati kompromiss, teksti pisut muudeti, kuid point jäi samaks ning kõik olid rahul.
Rong võis edasi sõita. Lugu „My Place“ saavutas võistlusel auväärt 5. koha.
 
===2007-2011: Soul Militia puhkab 5 aastat, individuaalsed projektid, Lowry soolokarjäär- ''Split Personality''===
 
„Eurolalul 2007“ jäi laiema avalikkuse jaoks Soul Militia viimaseks ülesastumiseks.
Mehed võtsid aja maha ning igaüks keskendus oma projektidele ning erinevatele väljakutsetele. Semy pühendas end „Semiir Dance Company“ ülestöötamisele ning produtseeris muusikat erinevatele artistidele ([[Rolf Roosalu]], [[Def Räädu]], [[Lowry]]), Kaido kirjutas ning produtseeris muusikat teistele artistidele ([[Snipe]], [[372]], Lowry) ning Lauri alustas soolokarjääri, andes 2007. aasta talvel välja debüütalbumi „Split Personality“. Lauri on ajavahemikus 2007-2011 välja andnud 10 singlit ning 3 muusikavideot.
 
===2011- ...: ''The Future Is Now'', ''Eesti Laul 2012'', uus muusikaline materjal===
[[File:Soul Militia.jpg|thumb|Soul Militia]]
 
2011. aasta detsembrikuus, peale 5. aastast pausi, taasühinesid Soul Militia 3 liiget stuudioseinte vahel, et salvestada uut materjali. Mehed olid uue muusika loomisest rääkinud juba pikka aega, kuid tihedate ajakavade tõttu, oli ettevõtmine aina edasi lükkunud. Nüüd oli aga õige hetk saabunud. Kolm sõpra olid taas Soul Militia!
 
Bändi uue singli, „The Future Is Now“ kirjutas Lauri ning loo produktsiooni eest on vastutavad ansambli kõik kolm liiget. Pala valiti 2011. aasta detsembris „Eesti Laul 2012“ 20 poolfinalisti hulka. Hetkel töötavadki Kaido, Lauri ja Semy stuudios ansambli tuliuue materjali kallal.
 
Bändi uue singli, „The Future Is Now“ kirjutas Lauri ning loo produktsiooni eest on vastutavad ansambli kõik kolm liiget. Pala valiti 2011. aasta detsembris „Eesti„[[Eesti Laul 2012“2012]]“ 20 poolfinalisti hulka. Hetkel töötavadki Kaido, Lauri ja Semy stuudios ansambli tuliuue materjali kallal.
Soul Militia muusikas peegeldub nende armastus muusika vastu ning nende vaieldamatu talent. See on bänd kes elab muusikas, muusikast ja muusikale ...
 
==Autasud==

Navigeerimismenüü