Erinevus lehekülje "EPROM" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eemaldatud 4 baiti ,  9 aasta eest
Iga biti "hoidla" koht EPROMis koosneb ühest [[väljatransistor]]ist (field-effect transistor). Iga väljatransistor koosneb kanalist, mis paikneb pooljuhtkiibis. Väljatransistori allika (source) ja neelu (drain) ühendused tehakse kanali lõpus. Isolatsioonikihi oksiid pannakse üle kanali, seejärel paigutatakse juhitav (räni või alumiiniumi) elektrood, ja veel paks kiht oksiidi paigutatakse üle paisu (gate) elektroodi. Ujuva paisuga (floating gate) elektrood ei ole ühendused kiibis ühegi teise osaga ja on täiesti isoleeritud ümbritseva oksiidikihiga. Juhtpaisu elektrood on seega paigutatud kiibi sisse ja kaetud oksiidiga.
 
Andmete kättesaamiseks EPROMilt, aadress esindab väärtusi EPROMi aadressi klemmidel, mis on dekodeeritud 8-bitina ja mida kasutatakse, et ühendada üks andmesõna (tavaliselt 8-bitti, ehk bait) või säilitatakse väljundpuhvri võimendites hilisemaks kasutamiseks. Iga andmesõna bitt on kas 1 või 0, sõltuvalt kas sellest kas transistor on sisse- või väljalülitatud, st. kas transistor on juhtivas või mittejuhtivas olekus.
 
Transistori üleminekut ühelt olekult teisele kontrollib kontroll transistori pinge. Pinge juuresolekul selles väravas loob juhtiva kanali transistoris, mis lülitab selle sisse. See võimaldab salvestatud laengul väravas transistori läve pingel programmeerida.
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü