Pöörlemissagedus: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
Xqbot (arutelu | kaastöö)
P r2.7.3) (Robot: lisatud ar, de, fa, nl, pl, pt, sl
Hardi27 (arutelu | kaastöö)
Resümee puudub
1. rida: 1. rida:
'''Pöörlemissagedus''' ([[argikeel]]es ka '''pöörlemiskiirus''' või '''pöörete arv'''<ref name="EnDic"/>) näitab mitu [[täispööre]]t tehakse ajaühiku jooksul.
{{ToimetaAeg|kuu=mai|aasta=2012}}


Pöörlemissageduse ühik [[SI-süsteem]]is on [[herts]]. Igapäevaelus kasutatakse sageli ühikut [[pöörete arv minutis]], mida tähistatakse 1/min või rpm (inglise keelest ''revolutions per minute'').
'''Pöörlemissagedus''' ([[argikeel]]es ka '''pöörlemiskiirus''' või '''pöörete arv'''<ref name="EnDic"/>) näitab mitu täis[[pööre]]t mingi asi (nt masina [[võll]]) teeb ajaühiku jooksul.

Igapäevaelus kasutatakse laialdaselt mingi seadmeosa tehtud pöörete arvu 1 minuti jooksul (rpm ehk inglise ''revolutions per minute'' või 1/min).


== Viited ==
== Viited ==
9. rida: 7. rida:
<ref name="EnDic">[[Keskkonnasõnaraamat 2004]] [http://mot.kielikone.fi/mot/endic/netmot.exe?UI=ened&height=165] (vaadatud 06.05.2012)</ref>}}
<ref name="EnDic">[[Keskkonnasõnaraamat 2004]] [http://mot.kielikone.fi/mot/endic/netmot.exe?UI=ened&height=165] (vaadatud 06.05.2012)</ref>}}


[[Kategooria:Tehnika]]
[[Kategooria:Füüsikalised suurused]]


[[ar:سرعة الدوران]]
[[ar:سرعة الدوران]]

Redaktsioon: 18. mai 2012, kell 13:35

Pöörlemissagedus (argikeeles ka pöörlemiskiirus või pöörete arv[1]) näitab mitu täispööret tehakse ajaühiku jooksul.

Pöörlemissageduse ühik SI-süsteemis on herts. Igapäevaelus kasutatakse sageli ühikut pöörete arv minutis, mida tähistatakse 1/min või rpm (inglise keelest revolutions per minute).

Viited

  1. Keskkonnasõnaraamat 2004 [1] (vaadatud 06.05.2012)