Erinevus lehekülje "Virgo Mihkelsoo" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
{{vikinda}}{{ToimetaAeg|kuu=mai|aasta=2012}}
 
===== '''Virgo Mihkelsoo''' =====
== Pealkirja tekst ==
(13.02.1941, Valga)
ENE ('''Eesti Entsüklopeedia''', köide nr 6, 1995.a.): „Eesti tehnikateadlane, tehnikakandidaat (1971).
Lõpetas 1966 Leningradi Polütehnilise Instituudi, 1970-73 ENSV TA Füüsika ja Astronoomia Inst-s, oli a-st 1974 ENSV TA Füüsika Inst-i vanemteadur, a-st 1982 lasertehnikalaboratooriumi juhataja ja a-st 1999 oli Tartu Ülikooli laserbioloogia ja – meditsiini laboratooriumi juhataja. Töid peamiselt teadusaparatuuri, sh lasersüsteemide loomise ja automatiseerimise alalt.
'''NSVL MN preemia 1988.a'''.“.
<br />
Sündis 1941. aastal talunikuperes Valgamaal Paju külas Viiral. 1949. aastal oli koos vanematega küüditatud Siberisse. 1949. aastal polnud pääsu emal-isal, kolmel lapsel ega vanaemal-vanaisal. Vanaisa oli 80aastane ja viidi ära lausa kanderaamil, võõra maa mulda ta jäigi.
Kuna auraha laureaat ei saanud ju asumisel olla, siis läkski kojusõiduks. Mainimisväärne on ka fakt, et põllumajandusmehaanikust isa leidlikkuse ja tehnilise taibuga saavutatu (mitte rikkuse, nagu arvati) pärast pere üleüldse küüditati!
<br />
'''Virgo Mihkelsoo lõpetas Peterburi Tehnikaülikooli, erialalt on ta elektrofüüsik'''. Sel alal anti talle tehnikakandidaadi kraad (praegu võrdne doktorikraadiga).
'''''On töötanud teadurist teadussekretäri ja lasertehnika peakonstruktorini Eesti Teaduste Akadeemias''', lõpuks oli Tartu Ülikooli laserbioloogia ja -meditsiini labori juhataja.''
<br />
V.Mihkelsool õnnestus peaaegu kõik uuringute tulemused ja tööd viia praktiliste rakendusteni, sealhulgas võib ära märkida rekordiliste impulssmagnetväljade saamist, optiliste elementide töökoja käivitamist, arvutiga juhitava süsteemi-spektromeetri (reguleeritava laserkiirguse saamiseks ultraviolett-, nähtava- ja infrapunalainete alas) väikest seeriaviisilist tootmist, magnetseadmete ja laserite eksporti.
Virgo Mihkelsoo tegevuste loetellu võib lisada maleturniiri võidu, mägironimise, seda ka Peeter-Pauli kindluse seinal, ja mäesuusatamise.
<br />
'''Virgo Mihkelsoo on koos abikaasaga nüüdseks juba 18 aastat kasvatanud mahetatart''', eelkõige tatramee saamise eesmärgil.
Viira talu peremees on veendunud, nagu kinnitavad ka paljude teadlaste uuringud, et tatrataimedelt korjatud mesi on oma omadustelt üks kõige kasulikumaid.
<br />
Oma elutöö edendamiseks on '''loodud perefirma RemedyWay (terviseteekond),''' et viia oma visiooni ka rahvusvahelisele turule ([http://www.remedyway.ee/ www.remedyway.ee]).
8

muudatust

Navigeerimismenüü