Erinevus lehekülje "Jonne Kotta" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
'''Jonne Kotta''' (sündinud [[7. juuni]]l [[1972]]) on eestlasest merebioloog.
 
Jonne Kotta kaitses oma doktorikraadi aastal [[2000]] [[Tartu Ülikool]]is. Ta on töötanud teadurina Eesti Mereinstituudis, Prantsusmaal Pariisi Loodusmuuseumis, Taanis Taani Keskkonnauuringute Instituudis, Soomes Turu Ülikoolis, Rootsis Stockholmi Ülikoolis. Praegu töötab vanemteadurina Tartu Ülikoolis,Ülikooli Loodus-Eesti jaMereinstituudis. tehnoloogiateaduskonnasLisaks jaon Tartumitmekesistele Ülikoolirahvuslikele Eestija Mereinstituudis.Euroopa LisaksLiidu koostöövormidele on J.Kottal praegu koos Austraalia okeanograafidega käsil kolmeaastane projekt, mistõttuja arendamisel uued teadusideed. Seetõttu J. Kotta elab ja teeb teadustööd praegu Austraalias, kus ta uurib rannikumere põhjataimestikku ja seda, millised asjaolud määravad taimekooslustekoosluste produktsiooni looduses. Koostöös austraallastega uurib J. Kotta ka kliimamuutuste mõju ookeanihoovustele. J. Kotta sealse teadustöö põhiküsimuseks on see, kas rannikumere elustik võimendab, puhverdab kliimast tulenevaid muutusi või ei oma elustik selles loos mingit olulisemat rolli st. nende mõju on vaid lokaalne.
 
Pärast ülikooli tegeles JonneJ. Kotta esimeste töödena võõrliikide ja filtreerijate loomade uurimisega sh. Filtreerijadmilline on loomad,filtreerijate kellest sõltub mere puhtus ja muud olulisedloomade aspektidveepuhastamisvõime. Sellel ajal, kui ta merebioloogiasse tuli, Eestis merebioloogilisi eksperimente sisuliselt ei tehtud, või kui tehti, siis vaid laboritingimustes. Sellest tulenevalt hakkas ta arendama eksperimentaaltööde valdkonda ning haris end Soome, Rootsi, Taani ja Prantsusmaa ülikoolide juures.
 
Lisaks tegeleb ta veel kaugseire ja merebioloogia meetodite ühildamisega, et oleks võimalik satelliitide kaudu kirjeldada meres toimuvatelustiku - kus midagi elablevikumustreid, millineliigilist on erinevate piirkondade liigiline mitmekesisusmitmekesisust, millinekeskkonna onseisundit merening seisundsuundumusi.
 
Ta on ka uurinud naftareostuse temaatikat ning selles valdkonnas välja töötanud mereEesti rannikumere jaoks tundlikkuse ja taastumispotentsiaali kaardid.
 
==Välislingid==
75

muudatust

Navigeerimismenüü