Erinevus lehekülje "Marko Asmer" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
[[1996]] tuli Asmer Raketil Baltimaade ja Eesti meistriks.
 
[[1997]] siirdus Asmer klassi [[ICA-Junior]]. Tuli Eesti Karikavõistluste võitjaks. Parimaks rahvusvaheliseks tulemuseks jäi [[Taani]]s Vega Cupil saavutatud 8. koht.
 
[[1998]] võitis Asmer nii Eesti meistrivõistlused kui Eesti karikavõistlused klassis ICA-Junior ja tuli [[Soome]] meistrivõistlustel kokkuvõttes 8. kohale.
 
[[1999]] tuli Asmer ICA-Juniori Soome meistriks, samuti Skandinaaviamaade, Eesti ja [[Baltimaad]]e meistrivõistluste võitjaks. Ta osales esimest korda kardisõidu EM-il ja sai finaalis 20. koha. Ta sõitis Peter de Bruijn Racing Teamis. Margutti Trophi`'l Itaalias, Parma rajal saavutas 4. koha.
 
[[2000]] siirdus Asmer [[Vormel-A]] klassi ning jõudis Peter de Bruijn Racing Teami koosseisus auhinnalistele kohtadele [[Holland]]i ja [[Belgia]] meistrivõistlustel. MM-võistlustel saavutas ta 8. koha ja [[Euroopa]] talvekarikal Saksamaal, Kerpeni rajal 3. koha.
 
[[2001]] liitus Asmer Tony Karti tippmeeskonnaga ja osales vormel super-A MM-võistlustel. Ta saavutas Belgias, Mariembourgi rajal etapivõidu, oli 3. MM etapil Prantsusmaal, Salbrise rajal ja tuli kokkuvõttes maailmameistrivõistlustel 7. kohale. Võitis kolmanda koha nii Skandinaaviamaade meistrivõistlustel kui Aasia ja Vaikse ookeańiookeani regiooni meistrivõistlustel.
 
[[2002]] võistles Asmer Tony Kartiga vormel super-A klassi MM-võistlustel, saavutas kokkuvõttes 8. koha ja võistkondliku MM-tiitli. Individuaalselt sai ta nii Belgia kui Soome etappidel ühes sõidus 2. koha. Võitis Maailma Talvekarikal Itaalias, Lonato rajal 3.koha<ref>Marko Asmer vahetab kardi vormeli vastu. [[Sporditäht]], november 2002, lk 12-13; viide kardikarjäärile</ref>
== Vormelikarjäär ==
 
[[2003]]. aastal võistles Asmer [[Vormel Ford]]i sarjas [[Inglismaa]]l. Ta võitis tol aastal 1 kvalifikatsiooni ja 2 meistrivõistluste etappi ning sai lõpparvestuses 252 punktiga 11. koha. Ta osales veel [[Vormel Renault]]' karikavõistluste 2 etapil ja oli kokkuvõttes 6 punktiga 19. Hooaja lõpul toimunud Vormel Ford Festivalil Inglismaal, Brands Hatch `'i rajal( (mitteametlikud MM võistlused) saavutas ta 2. koha. Hooaja alguses võitis uustulnukatele mõeldud Lõuna-Inglismaa ja Põhja-Inglismaa meistrivõistlused.
Esmakordselt nimetati BMW Williams F1 tiimi nooreks testisõitjaks.
 
[[2004]] sõitis Asmer esimest aastat väga mainekas [[Hitech Racing]]us Briti lahtistel meistrivõistlustel [[Vormel 3]] sarja, kus etapivõite ei saanud, kuid 2 neljandat, 2 viiendat ja 3 kuuendat kohta etappidelt olid head. Hooaja kokkuvõttes 87 punktiga 10.koht. Sel hooajal võitis sarja [[Nelson Piquet juunior]], [[Lucas di Grassi]] (mõlemad [[Brasiilia]]st) oli 130 punktiga 8. Veel osales ta neljal mainekal sõidul, olles Vormel 3 Euroopa karikavõistlustel 7., [[Bahrein]]i Grand Prix'l tulid 4.koht ja 6. koht ning [[Macao]] Grand Prix'l 11. koht. Macao vormel 3 meistrite sõidu (võitis Alexandre Prémat [[Prantsusmaa]]lt) 16.
 
[[2005]] saavutas Asmer Briti Vormel 3 sarjas 2 kvalifikatsioonivõitu ja 1 kiireima ringi 22 etapist ning oli sarja kokkuvõttes 163 punktiga 4. ([[Bruno Senna]] 75 punktiga 10.). Asmer ei suutnud etappi võita, kuid oli 5 korda teine ja korra kolmas. Vormel 3 meistrite sõidul Marlboro Mastersil Zandvoorti rajal saavutas ta 7. koha; võitis [[Lewis Hamilton]] ([[Suurbritannia]]) [[Adrian Sutil]]i ([[Saksamaa]]) ja Lucas di Grassi ees.
90 135

muudatust

Navigeerimismenüü