Rafael van der Vaart: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
Resümee puudub
ZéroBot (arutelu | kaastöö)
105. rida: 105. rida:
[[sk:Rafael Van der Vaart]]
[[sk:Rafael Van der Vaart]]
[[sl:Rafael van der Vaart]]
[[sl:Rafael van der Vaart]]
[[sr:Рафаел ван дер Варт]]
[[fi:Rafael van der Vaart]]
[[fi:Rafael van der Vaart]]
[[sv:Rafael van der Vaart]]
[[sv:Rafael van der Vaart]]

Redaktsioon: 14. november 2011, kell 16:23


Rafael van der Vaart (2006)
Hõbe 2010 jalgpall
Pronks 2004 jalgpall
Rafael van der Vaart
[[Pilt:|frameless|]]
Isikuandmed
TäisnimiRafael Ferdinand van der Vaart
Sünniaeg11. veebruar 1983 (41-aastane)
SünnikohtHeemskerk, Holland
Positsioonründav poolkaitsja
Klubiandmed
KoduklubiTottenham Hotspur
Särginumber23
‡ Koondisemängude ja -väravate arv seisuga 7. oktoober 2011.

Rafael van der Vaart (sündinud 11. veebruaril 1983 Heemskerkis) on Hollandi jalgpallikoondise poolkaitsja.

Koondisekarjäär

Van der Vaart debüteeris Hollandi täiskasvanute koondises 6. oktoobril 2001 mängus Andorra jalgpallikoondisega (4:0). Esimese värava koondise kasuks lõi van der Vaart 6. septembril 2003, mil hollandlased võitsid Austria jalgpallikoondist 3:1. Ühel juhul on ta löönud kaks väravat samas mängus: 2. juunil 2007 võõrsil sõprusmängus Lõuna-Korea jalgpallikoondise vastu ja need olidki mängu ainsad väravad. Kaks väravat eri mängudes on ta löönud Makedoonia ja Inglismaa jalgpallikoondise vastu.

Rafael van der Vaart osales Hollandi koondises 2004. aasta EM-il Portugalis. Avakohtumises Saksamaa jalgpallikoondisega mängis ta terve mängu ja see lõppes 1:1 viigiga. Teises kohtumises Tšehhi jalgpallikoondise vastu vahetati ta platsile alles 86. minutil seisul 2:2 ja 88. minutil lõi Vladimir Šmicer tšehhide võiduvärava. Kolmandas kohtumises Läti jalgpallikoondise vastu, mille Holland võitis 3:0, ta ei mänginud. Tšehhid võitsid kõik mängud, Holland läks alagrupist teisena edasi. Ka veerandfinaalis Rootsi jalgpallikoondise vastu ta ei mänginud. See lõppes 0:0 ja Holland võitis penaltiseerias. Küll toodi ta platsile poolfinaalis Portugali jalgpallikoondise vastu 56. minutil seisul 0:1. Portugal lõi 3 väravat, neist viimase oma väravasse, ja võitis 2:1.

2006. aasta maailmameistrivõistlustel Saksamaal võitis Holland esimeses mängus Serbia ja Montenegro jalgpallikoondise ning van der Vaart ei mänginud. Teises kohtumises alistas Holland Elevandiluuranniku jalgpallikoondise 2:1 ning van der Vaart vahetati platsile 50. minutil, kui väravad olid juba löödud. Kolmanda kohtumise (0:0 Argentiina jalgpallikoondise vastu) tegi ta kaasa algusest lõpuni. Alagrupi võitis Argentiina Hollandi ees. Järgnes Nürnbergi lahinguks nimetatav kohtumine Portugaliga, kus jagati 16 kollast kaarti, neist 7 Hollandile, ja kummaltki poolt eemaldati 2 pallurit. Van der Vaart vahetati platsile 56. minutil seisul 0:1 Portugali kasuks. 74. minutil sai ka tema kollase kaardi, sest kakles koos Wesley Snijderiga portugallase Petitiga. Viigiväravat lüüa ei õnnestunud ja Portugal pääses veerandfinaali.

2008. aasta EM-il loositi Holland kõige tugevamasse alagruppi koos valitseva maailmameistri Prantsusmaa ja MM-hõbeda Itaaliaga. Sellegipoolest läbis Holland alagrupi võimsalt. Kõigepealt alistati Itaalia jalgpallikoondis 3:0 (van der Vaart mängis kogu mängu), siis Prantsusmaa jalgpallikoondis 4:1 (van der Vaart mängis esimesed 78 minutit ja võeti välja seisul 3:1) ning lõpuks Rumeenia jalgpallikoondise 2:0 (van der Vaart ei mänginud). Holland võitis alagrupi Itaalia ees. Veerandfinaalis Venemaa jalgpallikoondise vastu osales van der Vaart algusest lõpuni ja sai 60. minutil kollase kaardi. Venemaa võitis lisaajal 3:1 ja Holland langes välja.

2010. aasta MM-il Lõuna-Koreas alustas van der Vaart iga mängu algrivistuses ja vahetati teisel poolajal välja. Esimeses kohtumises võitis Holland Taani jalgpallikoondise 2:0 ja van der Vaart võeti välja 67. minutil seisul 1:0. Teises kohtumises võideti Jaapani jalgpallikoondis 1:0 ja van der Vaart lahkus platsilt 72. minutil, kui värav oli löödud. Viimane alagrupimäng toimus Kameruni jalgpallikoondisega, kes oli edasipääsulootuse kaotanud. Holland läks juhtima, aga van der Vaart sai 65. minutil käega mängimise eest kollase kaardi ja andis aafriklastele penalti, mille Samuel Eto'o realiseeris. 73. minutil vahetati van der Vaart välja ja 83. minutil lõi Holland võiduvärava. Seejärel võitis Holland 2:1 Slovakkia jalgpallikoondise ja veerandfinaalis sama tulemusega Brasiilia jalgpallikoondise, kummaski van der Vaart ei mänginud. Poolfinaalis mängis ta teise poolaja, esimene lõppes 1:1 ja kogu mäng 3:2. Finaalis Hispaania jalgpallikoondise vastu vahetati ta sisse alles lisaajal, 99. minutil seisul 0:0. 105. minutil, kui kapten Giovanni van Bronckhorst välja vahetati, sai van der Vaart kapteniks. 116. minutil lõi Andres Iniesta Hispaania võiduvärava, jättes Hollandi hõbedale.

Saavutused

  • 2002 Hollandi meister, karika ja superkarika võitja
  • 2004 Hollandi meister

Isiklikku

Rafael van der Vaart on 175 cm pikk ja kaalub 70 kg.

10. juuni 2005 abiellus ta TV-saatejuhi ja modelli Sylvie van der Vaartiga (sündinud Sylvie Meis). 28. mail 2006 sündis nende poeg Damian Rafael.