Regina Tõškevitš: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
Uus lehekülg: 'Regina Tyshkevich (''Регина Иосифовна Тышкевич'', sünd. 30. oktoobril 1929) on valgevene matemaatik, Valgevene Riikliku Ülikooli professor ja graafit...'
 
Resümee puudub
1. rida: 1. rida:
Regina Tyshkevich (''Регина Иосифовна Тышкевич'', sünd. 30. oktoobril 1929) on valgevene matemaatik, [[Valgevene Riikliku Ülikooli]] professor ja graafiteooria ekspert. Ta on Tyszkiewicz’ite, omaaegse poola tuntud [[aadlisuguvõsad|aadlisuguvõsa]] otsene järeltulija.
Regina Tyshkevich (''Регина Иосифовна Тышкевич'', sünd. 30. oktoobril 1929) on valgevene matemaatik, [[Valgevene Riikliku Ülikool]]i professor ja graafiteooria ekspert. Ta on Tyszkiewicz’ite, omaaegse poola tuntud [[aadlisuguvõsad|aadlisuguvõsa]] otsene järeltulija.


==Teaduslikud saavutused==
==Teaduslikud saavutused==
8. rida: 8. rida:


==Tyshkevich Eestis==
==Tyshkevich Eestis==
Oli [[Tartu Ülikooli]] matemaatiku Uno Kaljulaiu uuringute juhendaja. On andnud vajalikku nõu [[struktuurisemiootika]] teoreetilise baasi loomisel.
Oli [[Tartu Ülikool]]i matemaatiku Uno Kaljulaiu uuringute juhendaja. On andnud vajalikku nõu [[struktuurisemiootika]] teoreetilise baasi loomisel.


Osales [[Frank Harary]] vastuvõtul [[Tallinna Botaanikaaed|Tallinna Botaanikaaias]] 1989 kevadel. Esines Eesti esimesel graafide ja rakenduste konverentsil 1991 aasta kevadel [[Kääriku]]l.
Osales [[Frank Harary]] vastuvõtul [[Tallinna Botaanikaaed|Tallinna Botaanikaaias]] 1989 kevadel. Esines Eesti esimesel graafide ja rakenduste konverentsil 1991 aasta kevadel [[Kääriku]]l.

Redaktsioon: 22. oktoober 2011, kell 00:09

Regina Tyshkevich (Регина Иосифовна Тышкевич, sünd. 30. oktoobril 1929) on valgevene matemaatik, Valgevene Riikliku Ülikooli professor ja graafiteooria ekspert. Ta on Tyszkiewicz’ite, omaaegse poola tuntud aadlisuguvõsa otsene järeltulija.

Teaduslikud saavutused

Tyshkevich on väljatöötanud graafide astmeridade dekomponeerimise teooria (degree sequences). Klassifitseerinud graafe nende üheselt määratud astmeridade alusel. On saanud rida tulemusi (mõned koostöös oma õpilastega) teatud klassi graafide algoritmilise tuvastatavuse iseloomustamise, loendamise ja tingimuste kohta. On lahendanud rea klassikalisi ülesandeid nende graafide kohta. Väljatöötamisel on graafide üldine dekomponeerimise teooria. Töötab graafide esitamise teooria kallal, mis rajaneb „servagraafi“ (line graph) funktsiooni väärtustele. Tunneb huvi taastatavuse probleemi (reconstruction conjecture) vastu.

Tunnustused

Aastal 1998 sai Valgevene riikliku autasu raamatu Лекции по теории графов eest. Aastal 2009 omistati talle Francisco Scorina Medal. Oma päritolu ja tegevusala tõttu nimetatakse teda vene keeles aupaklikult ka графина Регина.

Tyshkevich Eestis

Oli Tartu Ülikooli matemaatiku Uno Kaljulaiu uuringute juhendaja. On andnud vajalikku nõu struktuurisemiootika teoreetilise baasi loomisel.

Osales Frank Harary vastuvõtul Tallinna Botaanikaaias 1989 kevadel. Esines Eesti esimesel graafide ja rakenduste konverentsil 1991 aasta kevadel Käärikul.