Erinevus lehekülje "Definitsioon" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eemaldatud 130 baiti ,  10 aasta eest
P
Tühistati kasutaja 213.219.115.122 (arutelu) tehtud muudatused ja pöörduti tagasi viimasele muudatusele, mille tegi Luckas-bot.
P (Tühistati kasutaja 213.219.115.122 (arutelu) tehtud muudatused ja pöörduti tagasi viimasele muudatusele, mille tegi Luckas-bot.)
''Selles artiklis on jutt definitsioonist loogikas, matemaatikas, filosoofias ja keeleteaduses; muude tähenduste kohta vaata artiklit [[definitsioon (täpsustus)]]' MIDA VITTU???'
Tere mina olen hiir. mulle meeldib saia süüa. praegu söön peeru. Mulle meeldib 007 jaames bund
 
 
''Selles artiklis on jutt definitsioonist loogikas, matemaatikas, filosoofias ja keeleteaduses; muude tähenduste kohta vaata artiklit [[definitsioon (täpsustus)]]' MIDA VITTU???'
----
'''Definitsioon''' ([[ladina keel|ladina]] sõnast ''definitio'', mis tähendab muuhulgas 'definitsioon, määratlus') on kas [[mõiste]] [[sisu (loogika)|sisu]] täpne avamine või [[sõna]] või [[sõnaühend]]i [[tähendus]]e täpne selgitamine. '''Definitsiooniks''' nimetatakse ka kummagi protsessi tulemusena moodustunud [[tekst]]i (mis on tavaliselt [[lause]]). Definitsiooni kui protsessi nimetatakse tavaliselt '''defineerimiseks'''. Mõiste sisu avamist nimetatakse [[loogika]]s ka '''määratlemiseks''' ning selle tulemust '''määratluseks'''. Sõna või sõnaühendi tähenduse selgitust nimetatakse tavaliselt '''sõnaseletuseks'''.
[[Traditsiooniline loogika|Traditsioonilises loogikas]] esitatakse definitsioonile järgmised tähtsamad nõuded:
# [[Mõiste]] defineeritakse [[lähim sugu|lähima soo]] ja [[liigierisus]]e kaudu.
# Liigierisus peab olema [[tunnus]] või tunnuste rühm, mis esineb defineeritaval mõistel ja puudub teistel samasse [[sugu (loogika)|sukku]] kuuluvatel mõistetel. MIDA VITTU????
# Definitsioon peab olema sobiv (paras), st ta ei tohi olla liiga lai ega liiga kitsas.
# Definitsioon ei tohi sisaldada [[vigane ring|vigast ringi]].

Navigeerimismenüü