Eleanor Gibson: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eemaldatud 10 baiti ,  11 aasta eest
resümee puudub
Resümee puudub
Resümee puudub
1992 sai [[:en:National Medal of Science|National Medal of Science]] autasu.
 
Tema panus on väga oluline just imikute ja väikelaste taju uurimise osas. Ta on tuntuks saanud „[[visuaalne kaljukuristik|visuaalse kaljukuristiku]]“ (''visual cliff'') eksperimendiga, milles loomad ja imikud tajusid visuaalse kaljukuristiku sügavat äärt ning vältisid seda. Uurigu tulemusena leiti, et taju on oma olemuselt kohanemisvõimeline protsess või nagu Gibson seda selgitas: „Me tajume, et õppida ja õpime, et tajuda“.
 
Koos abikaasa James J. Gibsoniga töötas välja tajulise õppimise kontseptsiooni, mis toimub läbi diferentseerumise.
 
==Artiklid==
Otsingumootori "Publish or Perish" kohaselt on Eleanor J. Gibson osalenud 255 artikli kirjutamisel. Teda on viidatud 10711 korda, see teeb ligikaudu 42 viidet iga artikli kohta. Tema mõjukuse indeks (H-indeks) on 46. Kõige mõjukamat artiklit "The Visual Cliff" on tsiteeritud 487 korral.
Andmebaasi Science Direct andmetel on Eleanor J. Gibson publitseerinud 25 artiklit, mis on avaldatud ajavahemikus 1937–1985. Kõige tuntum artikkel on avaldatud 1960. aastal ajakirjas [[Scientific American]] ning kannab pealkirja "The Visual Cliff". Antud ajakiri ei leia kajastust Science Direct andmebaasis.
 
{{JÄRJESTA:Gibson, Eleanor J.}}
13

muudatust

Navigeerimismenüü