Eleanor Gibson: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 140 baiti ,  11 aasta eest
toim
(toim)
'''Eleanor J. Gibson''' ([[7. detsember]] [[1910]] [[Peoria]], [[Illinois]][[30. detsember]] [[2002]] [[Columbia]], South [[Lõuna-Carolina]]) oli Ameerika psühholoog.
 
==Töö ja õpingud==
Õppis [[Kurt Koffka]], [[Fritz HeideriHeider]]i ja [[James GibsoniGibson]]i käe all. Viimasega neist hiljem ka abiellus. Lõpetas Yale’i[[Yale'i ÜlikooliÜlikool]]i Ph.D kraadiga 1938. aastal ja töötas õpetajana Cornell’i[[Cornell'i ÜlikoolisÜlikool]]is kuni 1980. aastani, mil ta pensionile läks.
1982 kutsuti ta Pekingisse[[Peking]]isse, et õpetada Hiinas psühholoogidele viimaseid uurimisteooriaid ja -tehnikaid.
1992 sai [http[://en.wikipedia.org/wiki/National_Medal_of_Science:National Medal of Science|National Medal of Science]] autasu.
 
Tema panus on väga oluline just imikute ja väikelaste taju uurimise osas. Ta on tuntuks saanud „[[visuaalne kalju|visuaalse kalju]]“ („[http://en.wikipedia.org/wiki/Visual_cliff ''visual cliff]“'') eksperimendiga, milles loomad ja imikud tajusid visuaalse kalju sügavat äärt ning vältisid seda. Uurigu tulemusena leiti, et taju on oma olemuselt kohanemisvõimeline protsess või nagu Gibson seda selgitas: „Me tajume, et õppida ja õpime, et tajuda“.
 
Tema panus on väga oluline just imikute ja väikelaste taju uurimise osas. Ta on tuntuks saanud „[[visuaalne kalju|visuaalse kalju]]“ („[http://en.wikipedia.org/wiki/Visual_cliff visual cliff]“) eksperimendiga, milles loomad ja imikud tajusid visuaalse kalju sügavat äärt ning vältisid seda. Uurigu tulemusena leiti, et taju on oma olemuselt kohanemisvõimeline protsess või nagu Gibson seda selgitas: „Me tajume, et õppida ja õpime, et tajuda“.
Koos abikaasa James J. Gibsoniga töötas välja tajulise õppimise kontseptsiooni, mis toimub läbi diferentseerumise.
 
==Perekond==
17.09. septembril 1932 abiellus James Gibsoniga. Neil on kaks last - James J. ja Jean Grier.
 
==Raamatud==
 
==Artiklid==
Andmebaasi Science Direct andmetel on Eleanor J. Gibson publitseerinud 25 artiklit, mis on avaldatud ajavahemikus 1937-19851937–1985. Kõige tuntum artikkel on avaldatud 1992. aastal ajakirjas [[Scientific American]] ning kannab pealkirja "The Visual Cliff". Antud ajakiri ei leia kajastust Science Direct andmebaasis.
 
----
{{JÄRJESTA:Gibson, Eleanor J.}}
[[Kategooria:Ameerika Ühendriikide psühholoogid]]
[[Kategooria:Sündinud 1910]]
[[Kategooria:Surnud 2002]]
 
[[de:Eleanor J. Gibson]]

Navigeerimismenüü