Shiretoko rahvuspark: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
Resümee puudub
Resümee puudub
|Ohus =
}}
'''Shiretoko rahvuspark''' ([[jaapani keel]]es 知床国立公園 ''Shiretoko-kokuritsukōen'') on [[rahvuspark]] [[Jaapan]]is [[Hokkaidō]] saarel,. Ta hõlmab suurema osa [[Shiretoko poolsaar]]est, mis asub saare kirdetipus. Sõna "shiretoko" tuleb [[ainu keel|ainu]] sõnadest ''sir etok'', mis tähendab 'maailma lõpp'.
 
See asutati [[1. juuni]]l [[1964]] ja hõlmab 386,33 km². Piirkond on ligipääsetav jalgsi või paadiga ning on soositud matkajate seas.
 
Shiretoko poolsaar on Jaapani üks kõige eraldatumaid piirkondi. See on ligipääsetav jalgsi või paadiga. Poolsaarelt avanevad vaated [[Venemaa]]le kuuluvale [[Kunašir]]i saarele, mida Jaapan endale nõudleb.
Rahvuspargis on mitu [[vulkaan]]i ja Shiretoko viis järve. Seal elab Jaapani suurim [[pruunkaru]]de populatsioon.
 
Rahvuspargis on mitu [[vulkaan]]i ja Shiretoko 5 [[järv]]e. Seal elab Jaapani suurim [[pruunkaru]]de asurkond. Ainulaadne on Kamuiwakka kuumaveeallikast alguse saav kuumavee[[juga]]. Ainu keeles tähendab ''kamui wakka'' 'vete jumal'.
[[2005]]. aastast kuulub [[UNESCO maailmapärandi nimistu]]sse.
 
Shiretoko rahvuspargi [[mets]]ad on [[parasvööde|parasvöötme]] ja [[mägimets]]ad. Peamised puuliigid rahvuspargis on [[sahhalini nulg]] ''Abies sachalinensis'', [[kivikask]] ''Betula ermanii'' ja [[amuuri tamm]] ''Quercus mongolica''. [[Metsapiir]]ist kõrgemal on [[kääbus-seedermänd|kääbus-seedermänni]] ''Pinus pumila'' läbipääsmatud [[tihnik]]ud.
 
[[2005]]. aastast kuulub Shiretoko rahvuspark [[UNESCO maailmapärandi nimistu]]sse.
 
{{Commons|Shiretoko}}
 
[[Kategooria:Jaapani rahvuspargid]]
27 877

muudatust

Navigeerimismenüü