KUNO: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 2945 baiti ,  11 aasta eest
resümee puudub
PResümee puudub
Resümee puudub
*anda üliõpilastele võimalus üliõpilasvahetuseks võrgustikku kuuluvates erinevates kõrgkoolides,
*levitada Põhja-ja Baltimaade kaasaegse kunstikõrghariduse põhimõtteid ja ideid.
 
==Põhitegevused==
KUNO võrgustiku põhitegevused on:
*üliõpilaste lühiajaline mobiilsus (lühikursused 1-4 nädalat ehk nn ekspressmobiilsus),
*üliõpilaste pikaajaline mobiilsus (3-10 kuud),
*õppejõudude vahetus ja igaaastane sümpoosion,
*kunstikõrgharidusalane debatt Põhja-ja Baltimaades,
*magistriõppe ühisõppekava “Nordic Sound Art”,
*ühisõppekavade arendus;
*Intensiivprojektid;
*teadusalane koostöö;
*rektorite ja koordinaatorite kohtumine kord aastas
 
==Struktuur==
KUNO võrgustiku tegevust suunab ja arendab neljaliikmeline juhtnõukogu. Juhtnõukogu liikmete huulgast valitakse ka üks nn eesistuja. Juhtnõukogu liikmelisus kestab kaks aastat. Kord aastas toimub kõigi liikmesülikoolide rektorite ja koordinaatorite kohtumine, kus valitakse uued juhtnõukogu liikmed. Kõigil ülikoolidel on valimistel üks hääl.
KUNO sekretariaat on liikuv, perioodi pikkus on viis aastat. 2011 - 2015 on KUNO sekretariaat [[Eesti Kunstiakadeemia]]s. Sekretariaat on vastutav [[Nordplus kõrgharidusprogramm]]ist vahendite taotlemise ja haldamise, liikmemaksude kogumise, eelarve jälgimise ja hoidmise, stipendiumide väljamaksmise süsteemi tõhusa toimimise, võrgustiku juhtnõukogu ja rektorite ja koordinaatorite kohtumiste ja õppejõudude [[sümpoosion]]i korraldamise, jm ülesannete täitmise eest.
 
==Ajalugu==
KUNO asutati 1993.aastal. Algselt kuulusid võrgustikku vaid Põhjamaade kõrgkoolid, Balti riikide kõrgkoolid liitusid võrgustikuga 2005.aastal (liitumiskutse esitati 2004.aasta võrgustiku rektorite ja koordinaatorite kohtumisel Kopenhaageni Kuninglikus Kunstiakadeemias).
 
==Finantseerimine==
KUNO võrgustiku eelarve moodustub igaastasest liikmemaksust ja Nordplus kõrgharidusprogammist eraldatud vahenditest. Liikmemaks on kõigile ülikoolidele üks summa, mis lepitakse kokku igal aastal toimuval rektorite ja koordinaatorite kohtumisel. Nordplus kõrgharidusprogrammi vahendid taotletakse sekretariaadi poolt esitatud taotluse alusel.
Eelarvelistest vahenditest finantseeritakse üliõpilaste ja õppejõudude stipendiume, korraldatakse temaatilisi [[intensiivprojekt]]e, korraldatakse igaaastane õppejõudude sümpoosion ja võrgustiku rektorite ja koordinaatorite kohtumine.
 
==Tunnustus==
2007. aastal KUNO parima tegevusmudeliga võrgustikuks 300 Põhjamaade Nordplus programmi kõrgharidusvõrgustike seas. :<ref>[http://www.khib.no/index.php/khib_en/layout/set/print/About-KHiB/Administration/Information/News/KUNO-honoured-for-good-practice] viimati külastatud 22.04.2011.</ref>
Võrgustikku kui parimat Nordplus kõrgharidusprogrammi tegevusmudelit tutvustasid programmi avakonverentsil 8.-9.11.2007 Kopenhaagenis KUNO juhtnõukogu liikmed <ref>[http://www.nordplusonline.org/eng/media/files/calendar/launch_conference_8_9_november_2007/nordic_baltic_cooperation_within_higher_fine_art_education_by_gertrud_sandqvist_andres_tali] viimati külastatud 22.04.2011 <ref/>
 
 
 
 
 
==Viited==
35

muudatust

Navigeerimismenüü