Erinevus lehekülje "Võitluskunstid" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
lisa inglisvikist
(algus)
 
(lisa inglisvikist)
{{keeletoimeta}}
'''Võitluskunstid''' on ulatuslikud võitlusviiside ja -traditsioonide süsteemid. Kõigi võitluskunstide eesmärk on sama: lüüa vastast füüsiliselt või kaitsta end füüsilise ohu eest. Mitmete võitluskunstide teooria tugineb suuresti usundile; nii seonduvad Aasia võitluskunstid sageli [[budism]]i, [[hinduism]]i, [[taoism]]i, [[konfutsianism]]i või [[šinto]]ga. Tihti on võitluskunstidel oma [[aukoodeks]], vahel on need seotud ka traditsioonilise või [[rahvameditsiin]]iga (nagu nt ''[[qigong]]'' ja [[nõelravi]]).
'''Võitluskunstid''' on erinevad võitlusstiilid.
 
Võitluskunste on nimetatud niihästi kunstiks, teaduseks kui ka spordiks. Mitmeid neist harrastatakse [[kontaktsport|kontaktspordina]], kuid samuti võidakse võistelda teatud võtete soorituses, sarnaselt nt [[iluvõimlemine|iluvõimlemise]] või [[Vettehüpped|vettehüpetega]].
 
Kuigi enamasti peetakse võitluskunstide all silmas paljakäsi võitlemist, kasutatakse mõnes traditsioonis ka relvi: [[Vehklemine|vehklemises]] [[mõõk]]a, [[gatka]]s [[kaigas]]t, [[kyūdō]]s [[vibu]] jne.
 
Tänapäeval seostatakse terminit ''võitluskunstid'' tavaliselt [[Kaug-Ida]] päritolu võitlusviisidega nagu [[taekwondo]], [[karate]] ja [[judo]]. Samas pärineb hulk võitluskunste mujaltki: [[poks]] ja mõned ajaloolised mõõgavõitlusviisid [[Euroopa]]st, [[capoeira]] [[Lõuna-Ameerika]]st, [[sambo]] [[Venemaa]]lt jne.
 
[[Kategooria:Võitluskunstid| ]]
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü