Erinevus lehekülje "Digitelevisioon" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
Digitelevisioon toetab palju erinevaid {{kas|pildivorminguid}}, mis on defineeritud suuruse, kuvasuhte ja ülerealaotuse kaudu. Vormingud võib üldiselt jagada kahte rühma: [[HDTV]] ja [[SDTV]].
 
[[Kõrglahutusega televisioon]] (HDTV) on üks paljudest vormingutest, mida saab edastada üle digitelevisiooni. See kasutab erinevaid vorminguid, nende hulgas 1280×720 pikslit progressiivse skaneerimise režiimis (lühendatult [[720p]]) või 1920×1080 pikslit ülerealaotuse režiimis ([[1080i]]). Kõik need vormingud kasutavad 16:9 kuvasuhet. (Mõned telerid on võimelised vastu võtma HD resolutsiooni 1920×1080 sagedusel 60 Hz progressiivse skaneerimise režiimis – tuntud ka kui [[1080p]].) HDTVd ei saa edastada üle analoogkanalite.
 
Samas võib tavaeraldusega TV (SDTV) kasutada paljusid erinevaid vorminguid ja erinevaid kuvasuhteid sõltuvalt kasutatavast tehnoloogiast. Kuna DTV kanali signaali on lubatud jagada alamkanaliteks, võib edastaja valida, kas saata välja ühte HDTV signaali või mitut tavaeraldusega digitaalset alamkanalit. See võib olla korraldatud automaatselt, kasutades statistilist [[multiplekser]]it. Mõnede rakenduste pildi resolutsioon võib olla kaudsemalt piiratud ribalaiusega. Näiteks DVB-Ts saavad edastajad valida mitme erineva ümbersuunamise skeemi vahel, andes neile võimaluse vähendada ülekande [[bitikiirus]]t ja teha vastuvõtt lihtsamaks kaugemal asuvatele või mobiilsetele vaatajatele.
38 360

muudatust

Navigeerimismenüü