GPRS: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 409 baiti ,  11 aasta eest
resümee puudub
Resümee puudub
Resümee puudub
'''GPRS''' (''General Packet Radio Service'' ehk Raadiosidel Põhinev Pakettandmeteenus) on [[pakettandmeside]]teenus, mis võimaldab GSM [[mobiiltelefon]]ivõrku kasutades vaadata [[WAP]]-lehekülgi, saata [[e-mail]]e ja [[MMS]]-sõnumeid ning [[sülearvuti]]ga [[Internet]]ti kasutada. GPRS võrgus saavutatavad tavalised andmesidekiirused on umbes 50 kbit/s allalaadimisel ja 30 kbit/s üleslaadimisel. Maksimaalkiirus ulatub ligi 115 kbit/s -ni. Pakkudes mobiiltelefone ja personaalarvutit kasutatavatele isikutele pidevat internetiühendust. Tänapäeval on enamik maailma GPRS tehnoloogial töötavaid võrke edasi arendatud toetamaks [[EDGE]] tehnoloogiat,mis võimaldab 3-4 kordset kiiruste kasvu.
== '''GPRS''' ==
 
=== '''Ajalugu''' ===
 
 
;GPRS-i arendamise motivatsioon:
* Luua võimalus arvestada teenuse hinda andmeedastusmahus.
* Võimaldada andmevahetust suurematel kiirustel ning suuremates mahtudes.
* Mobiisideoperaatorite kuususe ja usaldusväärsuse tõstmine.
* GPRS-ga internetiühendus peaks olema odavam kui kanalikommutatsiooniga ühenduse kasutamine.
* Pakkuda kasutajatele uusi rakendusi, sest kaob vajadus vahetarkvara järele
 
 
;Ettevõtjate kahtlused GPRS-i kasutuselevõtmlisel:
Lisaks on võimalik luua internetiühendus pihuarvuti või personaalarvuti jaoks, selleks et kasutada Interneti teenuseid ([[WWW]]). Arvuti jaoks on ühendus nagu tavaline modemiühendus ja GPRS telefon paistab tavalise telefonina. GPRS ühendust on võimalik luua iga arvuti või PDA-ga, millele on võimalik ühendada telefon kas infrapunaliidesega või kaabliga. Ühendusi saab luua ainult GPRS telefoni poolt ning arvutivõrk peab olema väike. Kahe GPRS telefoni vahel ühendusi luua ei saa.
 
GPRS tähendab [[Bluetooth]] tehnoloogiat, mis kujutab seadmetevaheliste traatühenduste asendamist raadioühendusega. GPRS võimaldab virtuaalse privaatvõrgu([[Virtuaalne privaatvõrk|VPN]]) kasutajatele sissehelistamisühenduse asemel püsiühendust. Lisaks IP-le (Interneti protokollile) toetab GPRS ka peamiselt Euroopas kasutatavat pakettkommutatsiooniga andmevahetuse protokolli X.25.
 
 
38

muudatust

Navigeerimismenüü