Erinevus lehekülje "Hermann Stock" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
(Uus lehekülg: ''''Hermann Stock''' (19161987 Chieming, Baieri) oli saksa armee luulelembeline pastor, luuletaja ja tõlkija) Abiellus 10. septembril [[1943]...')
 
'''Hermann Stock''' ([[1916]] – [[1987]] [[Chieming]], [[Baieri]]) oli saksaSaksamaa armee luulelembeline pastor, luuletaja ja tõlkija).
 
Abiellus [[10. september|10. septembril]] [[1943]] [[Dagmar Hacker]]iga ([[Marie Under]]i tütrega). Pärast [[Teine Maailmasõda|Teist Maailmasõda]] elasid Stockid mitmel pool [[Baieri liidumaa]]l, sõltuvalt sellest, kus Hermanni pastorina vajati. (Ei ole teada, et ta eesti kogudusi hooldanuks. Dagmari ja Hermanni abielu jäi lastetuks ega kujunenud õnnelikuks ning vaatamata ühiselt valitud kodusele eesti keelele olid suhted jahedad. Elu lõpupoole elas Hermann rohkem [[Viin]]is kui abielupaari ühises kodus maalilises Chiemingi väikelinnas. Formaalselt säilitati abielu siiski elu lõpuni. Nii Dagmar kui Hermann Stock on maetud Lõuna-Baierimaal Chiemingis<ref>Sirje Kiin. Marie Underi Europa reisid. Kuuskümmend üks kirja tütardele. Tallinn 2010</ref>.
 
Koos abikaasa [[Dagmar Stock]]iga tõlkis ta eesti keelde [[Balthasar Russowi Liivimaa kroonika]]. Lisaks on ta eesti keelest saksa keelde tõlkinud [[Marie Under]]it ja [[Bernard Kangro]]t. Aga ta on ka küllaltki palju ise luuletusi kirjutanud. Neid on avaldatud ajakirjas "Eesti Kirik" (valdavalt Marie Underi tõlgetena, aga ka eesti keeles kirjutatuna). Samuti on ta tõlkinud eesti keelde soome ja ungari keelest.

Navigeerimismenüü