Erinevus lehekülje "George Eastman" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
(→‎Heategevus: +soovitud viide +MIT annetuse saajate nimekirja)
1880. aastaks oli ta leiutanud kuiv-plaadi ja patenteerinud masina suurema hulga plaatide valmistamiseks. Kuiv-plaat oli oma eelkäijast kvaliteetsem ja säilis paremini. Ta uuris kuiv-plaadi müügi võimalusi teistele fotograafidele. Aprillis 1880 rentis ta State Street Rochesteril asunud maja kolmanda korruse, kus hakkas müügiks tootma täiustatud kuiv-plaate. Tema tootmine laienes ja eksperimendid foto alal jätkusid. Ta leiutas veel karv foto emulsiooni paberi, mis oli paindlikum kui klaasplaat. Aga saavutatud teda ei rahuldanud, jätkas leiutamist. 1893. aastal teatas Eastman, et leiutas rullides filmid ehk filmirulli. See oli kuiv, läbipaistev, paindlik ja purunematu fotofilm, lõigatud kitsasteks ribadeks, mida võis kokku rullida. Lisaks valmistas ta filmirullihoidja.
 
1888. aastal registreeri sõna "Kodak" kaubamärgina.<ref name="kodakiveeb_elulugu" /> Kodaki loosungiks sai: "Vajutate nuppu, meilmeie eiteeme puhataülejäänu." Samal aastal tegi ta tarbijatele kättesaadavaks esimese lihtsa kompaktse fotokaamera. See oli spetsiaalselt kavandatud rullfilmile, ristküliku kujuline, käes hoitav ja lihtsasti kasutatav – kaamera algajatele. See maksis 25 dollarit, mis oli odav (näiteks [[Ford Motor Company]] lihttöölistele maksti päevas 2,5 dollarit, hiljem 5 dollarit).
 
1892. aastal asutas ta Eastman Kodak Company, mis oli üks esimesi ettevõtteid, mis hakkas massiliselt tootma standardiseeritud fotograafia seadmeid. Kõnealune äriühing valmistas ka 1889. aastal Eastmani poolt kavandatud läbipaistvat paindlikku kilet, mis mõjutas oluliselt kinotööstuse arengut. Eastman oli ettevõttes kuni surmani.<ref name="ideafinder"/>
1534

muudatust

Navigeerimismenüü