Erinevus lehekülje "Eriosakond" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 677 baiti ,  10 aasta eest
P
Eriosakonna esialgseteks ülesanneteks oli sõjaväes oli [[Venemaa Keisririik|Venemaa Keisririigi]] sõjaväe baasil ja Punakaardi loodava uue revolutsioonilise tööliste ja Talupoegade Punaarmee ohvitserkonna lojaalsuskontroll ning sõjategevuse käigus [[valgekaartlased|valgekaartlastega]] sõjasaladuste kaitsmine. Eriosakonnad loodi Venemaa kodusõja rinnete, [[sõjaväeringkond]]ade, [[laevastik]]e, armeede, [[flotill]]ide ja kubermangutšekaade koosseisus.
{{Vaata|Venemaa kodusõda}}
 
Venemaa kodusõja rinnetel moodustati Punaarmee juures esimesed rinde Tšerkaa 15. novembril 1918. aastal, mille esimeheks määrati G.I.Bruno (''Г. И. Бруно'') ning 7. novembril nimetati rinde ja rindele alluvate väeosade Tšekaad [[Lõunarinde Eriosakond|Lõunarinde ''Eriosakonnaks'']].
*8. detsembril 1918, Lõunarindest eraldatud [[Kaspia-Kaukaasia rinne|Kaspia-Kaukaasia rinde]] juurde moodustati 9. detsembril [[Kaspia-Kaukaasia rinde Eriosakond]], mille esimeheks määrati Karlis Grasis (''Грасис Карл Янович'')<ref>[http://gov.cap.ru/hierarhy.asp?page=./11848/12428/66800/66806/66811 Грасис Карл Янович (1894-1937)]</ref>;
*
 
==Eriosakondade iseseisvumine==
Pärast [[Venemaa kodusõda|Venemaa kodusõja]] lõppu ning endise Venemaa Keisririigi piirides kommunistliku riigi moodustamist läbi viidud riigihaldusorganisatsioonide reorganiseerimise käigus viidi läbi ka 1922. aasta juunikuus Erakorralise Komisjonis. Muudatuste tulemusel lahutati 1922. aastani Salajas-Poliitilise Valitsuse Eriosakonna koosseisus olnud sõjaväe lojaalsuskontrolli ja vastuluurega ning üldise vastuluurege tegelevad vastuluureorganid.
65 944

muudatust

Navigeerimismenüü