Erinevus lehekülje "HTML5" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 199 baiti ,  10 aasta eest
+viide
(HTML5 kõikjal kokku kirjutatud)
(+viide)
'''HTML5''' on [[Veeb|ülemaailmse veebi]] tuumikkeele [[HTML]] viies põhiredaktsioon. [[XML]] kujul väljendatava HTML5 nimetus on [[XHTML]] 5. HTML5 teerajaja on alates [[2004]]. aastast olnud [[WHATWG]], mis on koostöö põhiliste veebilehitsejate avaldajate vahel, kust [[Microsoft]] on märkisväärselt välja jäänud. HTML5 võttis [[2007]]. aastal töö alguspunktina omaks uus [[W3C]] töörühm.<ref>Dan Connolly. [http://lists.w3.org/Archives/Public/public-html/2007May/0909.html results of HTML 5 text, editor, name questions.] W3C public-html arhiiv. 9 mai 2007.</ref> HTML5 varasem nimetus oli "''Web Applications 1.0''".
 
HTML5 pakub arvukalt uusi elemente ("märgendeid") ja atribuute, mis iseloomustavad tänapäeva veebikülgede tüüpilist kasutust. Mõni uus on olemuselt sarnane {{märgend1|div}} ja {{märgend1|span}} märgenditele, kuid mõni nagu näiteks {{märgend1|nav}} (veebikülje navigeerimisala) ja {{märgend1|footer}} (jalus) omavad paigutamise tähendust veebilehel. Selliste märgendite eesmärk on hõlbustada otsimootori indekseerimist ja veebilehtede näitamist pisikeste ekraanidega seadmete poolt. Muud elemendid lisavad standardiseeritud liidese abil uusi võimalusi, nagu näiteks {{märgend1|audio}} ja {{märgend1|video}} elemendid.
 
HTML5 lehitseja peaks olema väärade sõnede töötlemisel paindlik. See vastandub XHTMLga, kus veebilehitseja peab kasvõi ühe väära tähemärgi või puuduva sulgeva märgise puhul keelduma lehte kuvamast. HTML5 on nii kujundatud, et vanemad HTML 4 lehitsejad võivad ohutult uusi HTML5 konstruktsioone eirata. Vastupidiselt HTML 4-le, kirjeldab HTML5 spetsifikatsioon täpselt kuidas lehitseja peaks vääraid sõnesid töötlema, et erinevad nõuetele vastavad lehitsejad annaksid sellistel juhtudel sama tulemuse.
 
==Viited==
{{viited}}
 
{{Veebitehnoloogiad}}
1209

muudatust

Navigeerimismenüü