Erinevus lehekülje "PHP" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 97 baiti ,  10 aasta eest
(→‎Süntaks: +kommentaarid)
(→‎Süntaks: +linke)
PHP koodina parsitakse vaid spetsiaalselt märgendatud osad failist. Kõik väljaspool neid märgendeid saadetakse lihtsalt programmi väljundisse. Vaikimisi kasutatakse PHP sektsiooni algusmärgendina <code><?php</code> ja lõpumärgendina <code>?></code>. Võimalik on kasutada ka märgendeid <code><?</code> ja <code>?></code>, <code><%</code> ja <code>%></code>, ning <code><script language="PHP"></code> ja <code></script></code>.
 
Muutujanimed[[Muutuja]]nimed algavad dollarimärgiga (näiteks <code>$muutuja</code>) ning on tõusutundlikud. [[Klass (programmeerimine)|Klasside]] ja [[alamprogramm|funktsioonide]] nimed on seevastu ilma <code>$</code>-prefiksita ning tõusutundetud. Dollarimärk muutuja ees võimaldab kergesti muutuja väärtuse stringi[[sõne (andmetüüp)|sõne]] sisse asendada (näiteks <code>"Tere $nimi"</code>).
 
[[Kommentaar (programmeerimine)|Kommentaaride]] esitamiseks on kolm süntaksit: mitmerealised kommentaaridplokikommentaarid algavad <code>/*</code> ja lõpevad <code>*/</code> märgendiga, üherealised kommentaarid algavad kas trellide <code>#</code> või kahe kaldkriipsuga <code>//</code>.
 
=== Hello world ===
1209

muudatust

Navigeerimismenüü