HSDPA: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eemaldatud 82 baiti ,  12 aasta eest
resümee puudub
Resümee puudub
Resümee puudub
'''HSDPA''' (''High Speed Downlink Packet Access'', 'Kiire Allalaadimisega Pakettside Juurdepääsutehnoloogia'; ka 3,5G) on [[UMTS]] (3G) võrgu edasiarendustehnoloogia, mis võimaldab mobiilse interneti allalaadimiskiirust kuni 14,4 Mbit/s. Tehnoloogia võib olla kasutuses koos kiiret üleslaadimist võimaldava [[HSUPA]] tehnoloogiaga, või ilma selleta. Viimasel juhul on üleslaadimiskiiruseks tavaline UMTS võrgu kiirus 384 kbit/s. HSDPA-d ja HSUPA-d koos nimetatakse ka HSPA-ks. On juba olemas ka [[HSPA+]] tehnoloogia, mis võimaldab veelgi suuremaid kiiruseid.
 
Enamik HSDPA-d toetavaid [[mobiiltelefon]]e toetavad siiski andmesidekiirust vaid kuni 3,6 Mbit/s, uuemad ka kuni 10,2 Mbit/s. Enamik andmeside[[modem]]eid töötab kiirusel kuni 7,2 Mbit/s (Nokia CS-1015 kuni 10,2 Mbit/s).
 
Eestis pakuvad HSDPA-d kõigi nelja mobiilsideoperaatori UMTS võrgud, [[EMT]] ning [[Elisa]] pakuvad juba ka HSPA+ kiiruseid. 2010. aasta aprilli seisuga võimaldavad EMT ja Elisa võrgud maksimaalset andmesidekiirust 21,6 Mbit/s<ref>http://emt.ee/wwwmain?screenId=content.private&componentId=MenuComponent&actionId=menuSelect&actionParam=178&language=EST</ref>, [[Tallinn Mobile 3G]] võrk kuni 14,4 Mbit/s<ref>http://www.elisa.ee/et/Eraklient/Teenused/Taisside/Vali-sobivad-paketid</ref><ref>http://www.am.ee/node/506</ref>, ning [[Tele2]] võrk 7,2 Mbit/s<ref>http://www.tele2.ee/internet/m-internet_hinnad.html</ref>.
 
==Viited==
635

muudatust

Navigeerimismenüü