Erinevus lehekülje "Eliit" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eemaldatud 1 bait ,  11 aasta eest
P
resümee puudub
P (robot muutis: ar:نخبة)
P
Mõned teoreetikud on arvamusel, et tõeline eliit kerkib esile siis, kui ajaloolises missioonis osalejad veenduvad selles, et ainult nemad suudavad missiooni korralikult läbi viia. Neid tuntakse kui ametisolijaid, kes on ühiskonda valitsevates [[institutsioon]]ides võtmepositsioonidel ja kes kollektiivselt moodustavad eliidi. Eliiti võib defineerida veel kui valitsejate gruppi, kelle võimuses on omastada vahendeid mitte-eliidilt, kes omakorda moodustavad selgepiirilise organisatsioonilise aparaadi.
 
Tänapäeva moodsas ühiskonnas eksisteerib '''avatud eliidi printsiip'''. [[Demokraatia|Demokraatliku]] riigikorra puhul on juurdepääs võimule põhimõtteliselt avatud igaühele. [[Pluralistlik]]us ühiskonnas moodustavad juhtkihi erinevad juhtimis- ja valitsemisfunktsioone kandvad ning omavahel konkureerivad juhtgrupid. [[Autokraatia|Autoritaar]]-[[Totalitarism|totalitaarsetes]] ühiskondades toimub eliidi moodustumine teisiti kui demokraatlikes riikides, alludes teistele ühiskondlikele seaduspärasustele.
|totalitaarsetes]] ühiskondades toimub eliidi moodustumine teisiti kui demokraatlikes riikides, alludes teistele ühiskondlikele seaduspärasustele.
 
== Teooriad ==

Navigeerimismenüü