Erinevus lehekülje "Heterogeenne süsteem" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
'''Heterogeenne süsteem''' on füüsikofüüsikalis-keemiline süsteem, mis koosneb vähemalt kahest [[faas (füüsikaline keemia)|faas]]ist. See on mitteühtlane süsteem, koosnedes mitmest erinevast, üksteisest piirpindadega eraldatud [[homogeenne süsteem|homogeensest]] osast, mis erinevad üksteisest koostise ja omaduste poolest. Heterogeenset süsteemi moodustavad komponendid on põhimõtteliselt üksteisest mehhaaniliselt eraldatavad.
 
Heterogeenne süsteem on mitteühtlane süsteem, mis koosneb mitmest üksteisest [[piirpind]]adega eraldatud [[homogeenne süsteem|homogeensest]] osast, mis erinevad üksteisest koostise ja omaduste poolest. Heterogeenset süsteemi moodustavad komponendid on põhimõtteliselt üksteisest mehaaniliselt eraldatavad.
Heterogeensed on paljud metallide [[sulam]]id, [[suspensioon]]id, [[vedelik]] ja selle kohal olev [[küllastunud aur]] jm.
 
Heterogeensed on näiteks paljud metallide [[sulam]]id, [[suspensioon]]id, ning [[vedelik]] ja selle kohal olev [[küllastunud aur]] jm.
'''Heterogeenne reaktsioon''' on [[keemiline reaktsioon]] [[tahkis|tahke aine]] või [[vedelik]]u pinnal. Reaktsioonid [[gaas]]i ja vedeliku, gaasi ja tahke aine ja vedeliku ja tahke aine vahel on heterogeensed. Heterogeense reaktsiooni puhul on reageerivad ained harilikult [[adsorptsioon|adsorbeerunud]], mistõttu nende [[keemiline kineetika|reaktsioonide kineetika]] on keeruline. Märkimisväärne mõju [[reaktsiooni kiirus]]ele on tahke faasi pindalal. Olulise osa heterogeensetest reaktsioonidest moodustavad reaktsioonid tahketel [[katalüsaator]]itel, see on heterogeenne [[katalüüs]].
 
'''Heterogeenne reaktsioon''' on [[keemiline reaktsioon]] [[tahkis|tahke aine]] või [[vedelik]]uvedeliku pinnal. Reaktsioonid [[gaas]]i ja vedeliku, gaasi ja tahke aine janing vedeliku ja tahke aine vahel on heterogeensed. Heterogeense reaktsiooni puhulkorral on reageerivad ained harilikult [[adsorptsioon|adsorbeerunud]], mistõttu nende reaktsioonide [[keemiline kineetika|reaktsioonide kineetika]] on keeruline. Märkimisväärne mõju [[reaktsiooni kiirus]]ele on tahke faasi pindalal. Olulise osa heterogeensetest reaktsioonidest moodustavad reaktsioonid tahketel [[katalüsaator]]itel, see on heterogeenne [[katalüüs]].
Heterogeense süsteemi vastand on [[homogeenne süsteem]]. Vahepealset kohta nende kahe vahel omavad kolloidsüsteemid ([[kolloidlahus]]ed).
 
Heterogeense süsteemi vastand on [[homogeenne süsteem]]. Vahepealset kohta nendeNende kahe vahelvahepealsed omavadon kolloidsüsteemid ([[kolloidlahus]]ed).
 
==Vaata ka==
*[[Homogeenne süsteem]]
*[[Agregaatolek]]
 
[[Kategooria:Keemia]]
[[Kategooria:Keemilised reaktsioonid]]
 
 
[[en:Homogeneous and heterogeneous reactions]]
27 089

muudatust

Navigeerimismenüü