Erinevus lehekülje "Dollarimärk" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eemaldatud 78 baiti ,  15 aasta eest
resümee puudub
(link)
'''Dollarimärk''' ('''$''') on [[dollar]]i [[sümbol]]ina kasutatav [[märk]].
 
http://nl.wikipedia.org/upload/d/dc/Dollar-teken.png
 
==Päritolu==
[[Pilt:Dollar_Symbol_Evolution.jpg|thumb|Kaasaegse dollarisümboli tekkeversioonid.]]
 
Dollarimärgi päritolu kohta on käibel mitmeid versioone. Kõige tunnustatum on ehk järgmine seletus, mille annab ''[[Bureau of Engraving and Printing]]''. Nimelt on dollarimärk pärit [[Mehhiko]] või [[Hispaania]] "P"-dest [[peeso]]de kohta. Peesod ehk [[Hipaania dollar]]id võrdusid 8 [[reaal]]iga. Hispaania dollar oli hõbemünt pealdisega "P7". Sõnas 'peesod' (''pesos''; lühend ''P's'') hakati S-tähte kirjutama P-tähe peale. Niisugune pealekirjutamine on säilinud vanades käsikirjades. Lõpuks jäi P-tähest ainult püstkriips.
 
 
Valuutakotid, mida USA rahapada väljastas, kandsid sarnast üksteise peale asetatud tähtedest U ja S märki, mis sarnanes varasema märgiga. [[USA dollar]]it hakati tähistama kahe püstkriipsuga dollarimärgiga. Kaht püstkriipsu on tõlgendatud ka [[Heraklese sambad|Heraklese sammastele]]. Kui mindi üle [[kullakatteta raha]]le, hakati kasutama ühe püstkriipsuga dollarimärki.
 
http://de.wikipedia.org/upload/4/43/Dollar-zeichen.gif
 
7-bitises [[ASCII-märgistik]]us on dollarimärk ainuke rahaühiku sümbol (24. märk). Teistes [[märgistik]]es on ka teisi rahaühikute sümboleid.
==Kasutamine programmeerimises==
Dollarimärki kasutatakse ka [[muutuja]] tunnusena mõningates [[programmeerimiskeel]]tes, nagu näiteks [[BASIC]]-ul baseeruvad keeled [[VBA]], [[Qbasic]] ja [[Visual Basic]]), [[Perl]], [[PHP]] ja [[Bash]]. See kirjutatakse muutujasõna ette või taha.
 
http://da.wikipedia.org/upload/b/b9/Dollar-tegn.jpg
 
{{täienda}}

Navigeerimismenüü