Erinevus lehekülje "Kinobuss" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eemaldatud 72 baiti ,  11 aasta eest
P
resümee puudub
P
P
{{kopipeist|allikas=http://www.kinobuss.ee/Kinobuss}}
{{ToimetaAeg|kuu=märts|aasta=2007}}{{keeletoimeta}}
'''Kinobuss''' on rändkino.
 
Eestimaal liigub aastast 2001 ringi veidi kentsakas buss - Kinobuss. Enamasti teatakse seda nosuninaga sõidukit suviste filmituuritamiste järgi, kuid paljudele tuleb ikka veel üllatuseks, et tegelikult peitub Kinobussi kui maskoti taga terve organisatsioon, kes korraldab aastaringselt üle Eesti rahva- ja seltsimajades ning koolideski filminäitamisi ja filmikoolituse töötubasid.
 
'''Rännates linnast linna ja külast külla näitab Kinobuss Eesti ja üleilmalisi väärtfilme ja viib läbi filmiõpitubasid.'''
Nii hõikab ka me tunnuslause: Filmiharidus ja elamused koju kätte!
 
Kinobuss tuleb kino tegema sinna kuhu just parasjagu vaja on - koostöös koolide, kulturimajade ja seltsidega pakutakse väärtfilmielamust kõigile huvitatuile ning filmitegemise oskusteavet koolieelikutest õpetajateni.
 
Filmitöötuba (ehk workshop) pakub lõbusat, käe ja silmaga katsutava tulemusega käelist tegevust igas vanuses huvilistele. Oma kätega meisterdatud filmide vaatamine suurelt ekraanilt peale töise päeva lõppu annab aga suurejoonelist tundmust, et osa on saadud uuest, kasvava tähtsusega veel veidi müstilisest info ja emotsiooni kandmise allikast. Kinobuss kasvatab läbi filmihariduse meediat kriitilise pilguga jälgivat noort ja vana, et inimesed oskaksid ise võrrelda-otsustada ja et neid oleks raskem manipuleerida.
 
Füüsiliselt näeb töötuba välja nii: paik kus on üles pandud arvutid-kaamerad-abivahendid. Ühe-kahe arvuti+kaamera taga saab filmida üles animatsioonijuppe ja teist samapalju arvuti+kaamera komplekti on mõeldud mängu- ja dokfilmide tegemiseks. Loomulikult käivad sinna juurde ka juhendajad, kelleks traditsiooni kohaselt on oma ala proffid, lisaks on abiks ka filmitudengeid. Korraga pakutakse tavaliselt 4-5 tunni jooksul tegevust kuni 40nele huvilisele, kuid Kinobuss kui 'mobiilne tegutseja' häälestab vajadusel end ringi nii inimeste arvu, kui koha ja aja suhtes.
 
Kinobuss filmihariduse ja -meediumi unikaalse esindajana on kutsutud aastate jooksul õpetama ja Eesti filme näitama laialdaselt üle Euroopa ning isegi üle suure lombi ameerikasse: Kinobuss on toimetanud Rootsis, Soomes, Lätis, Saksamaal, Austrias, Serbias, Kosovos, Albaanias, Montenegros, Bosnia-Hertzogoviinias, Horvaatias, Sloveenias ja USAs. ...ja nii mõneski neist riigis kohe mitmel aastal järjest ja küllakutseid tuleb uuesti...
 
'''Kino Koju Kätte!'''
 
 
== Välislingid ==
99 361

muudatust

Navigeerimismenüü