Erinevus lehekülje "Radosław Sikorski" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
resümee puudub
P
[[31. oktoober|31. oktoobrist]] [[2005]] kuni [[5. veebruar]]ini 2007 oli ta kaitseminister [[Kazimierz Marcinkiewicz]]i ja [[Jarosław Kaczyńsk]]i valitsuses.
 
Sikorski osales 1970ndate lõpus üliõpilaste protestiliikumises ja juhtis streigikomiteed Bydgoszczis. Pärast sõjaseisukorra kehtestamist emigreerus [[1981]] Suurbritanniasse, kus õppis [[Oxfordi ülikool]]is [[filosoofia]]t ja [[politoloogia]]t. [[1984]] võttis ta [[Suurbritannia]] [[kodakondsudkodakondsus]]e. Aastatel [[1986]]–[[1989]] töötas ta ajalehtede [[Spectator]] ja [[Observer]] korrespondendina [[Afganistan]]is, [[Angola]]s ja [[Jugoslaavia]]s. Aastal [[1988]] pälvis ta oma fotode eest [[World Press Photo]] auhinna. [[1990]]–[[1991]] töötas ta [[The Sunday Telegraph]]i Poola korrespondendina ja nõustas [[Rupert Mourdoch]]it Poolasse investeerimise osas.
 
[[1992]] oli ta lühikest aega Poola kaitseministri asetäitja. [[1998]]–[[2001]] oli ta välisministri asetäitja. Välismionistri asetäitjana juurutas ta poliitika, millega Poola keeldus tunnistamast tuhandete Poolast kommunismi eest põgenenute ja nende laste uut kodakondsust, käsitledes neid endiselt Poola alamatena. Samal ajal muutis ta kodakondsusest loobumise bürokraatliku asjaajamise väga keeruliseks. Selle tulemusena lubati sellistel inimestel Poolasse siseneda, kuid keelati neil lahkumast ettekäändel, et neil pole kehtivat isikut tõendavat dokumenti. Nood pidid omandama kehtiva Poola passi, enne kui riigist välja said.

Navigeerimismenüü

Personaalsed tööriistad

Nimeruumid

Variandid