Erinevus lehekülje "Gert Helbemäe" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
 
== Elukäik ==
Gert Helbemäe (Einborn) sündis 10. novembril [[1913]] Tallinnas. Ta õppis [[Tallinna Prantsuse Lütseum]]is, lõpetas selle [[1933]]. Seejärel asus ta tööle Vaba Maa reporterina, kus kirjutas ka ilukirjanduslikke palasid. TöötabTöötas ka ajalehtede Roheline Post ja Uudisleht juures. Uudislehe juures kirjutabkirjutas palju artikleid Tallinna ajaloost. Ajateenistuses viibides kirjutabkirjutas kuuldemängu "Lumikellukeste sünd", mille saadabsaatis Eesti Ringhäälingule. Kuuldemäng võetaksevõeti rõõmuga vastu ja palutaksepaluti lisa.Helbemäe on kirjutanud u 30 kuuldemängu. Riigi Ringhäälingu kuuldemängude võistlusel [[1939]].a saab Helbemäe kaks auhinda: "Maria viiul" saab esimese koha ja "Augusta Carolina" kolmanda. G. Helbemäe hakkab Eesti Ringhäälingu juures vabakutselisena tööle. Raadiotöö kõrvalt muuks eriti aega ei jää.
 
Helbemäe on kirjutanud u 30 kuuldemängu. Riigi Ringhäälingu kuuldemängude võistlusel [[1939]].a saab Helbemäe kaks auhinda: "Maria viiul" saab esimese koha ja "Augusta Carolina" kolmanda.Helbemäe hakkab Eesti Ringhäälingu juures vabakutselisena tööle. Raadiotöö kõrvalt kirjutamiseks eriti aega ei jää.
[[1941]]. aastal abiellub G. Helbemäe Are Vanaveskiga
 
Nõukogude okupatsiooni ajal on ta ringhäälingus heliplaatide kontsertide koostaja. Kuuldemänge rohkem ei kirjuta. [[Saksa okupatsiooniokupatsioon]]i ajal olitöötas raadio kirjandusosakonnas. Aastal [[1944]] põgenes perekonnaga [[Saksamaa]]le, kust siirdus [[1947]]. aastal [[Inglismaa]]le. Oli alates aastast [[1960]] ajalehe [[Eesti Hääl]] toimetaja.
 
== Looming ==
103

muudatust

Navigeerimismenüü