Erinevus lehekülje "Raua tänava lahing" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
P
'''Sidepataljoni lahinguks''' nimetatakse [[21. juuni]]l [[1940]] Tallinnas [[Tallinna 21. Algkool|21. Algkooli]] juures toimunud heitlust Eesti kaitsevägede ja Punaarmee vahel.
{{vikinda}}
Sidepataljon, mis pärast eesti kaitsevägede poolt oma kasarmute sundloovutamist paiknes [[Raua tänav (Tallinn)|Raua tänav]]a koolimajas, keeldus relvi ära andmast, kuni koolimajale suunati [[NSV Liit|NSV Liidu]] [[Punaarmee]] väeosa raskekuulipilduja toru. Kui siis relvad konfiskeeriti, leidsid eesti sõdurid maja õue peidetud mobilisatsioonirelvad ja olid taas relvis.
 
Sidepataljon, mis pärast kaitsevägede sundloovutamist paiknes koolimajas, keeldus relvi ära andmast, kuni koolimajale suunati raskekuulipilduja toru. Kui siis relvad konfiskeeriti, leidsid eesti sõdurid maja õue peidetud mobilisatsioonirelvad ja olid taas relvis. Kui enne keskööd tulid kommunistid ka valvet üle võtma, ei läinud see neil korda. Maja ümber hakkas hargnema tõsine lahing, mis kestis, kuni jõudis kohale uus [[sõjaminister]] ja kuus soomusautot.
 
Selles lahingus langesid - allohvitser [[Aleksei Männikus]] ja reamees [[Johannes Mandre]], kes olid nende väheste eesti sõdurite seas, kellele sai II maailmasõjas osaks au langeda Eesti vormis ja Eesti lipu all<ref>[http://lood.wordpress.com/2008/02/11/kaitsevaelastest-said-korpusepoisid/#more-288 Kaitseväelastest said korpusepoisid] </ref>.
==Viited==
<references/>
{{pooleli}}
{{Mall:Eesti Teises maailmasõjas}}
[[Kategooria:Eesti ajalugu]]
63 854

muudatust

Navigeerimismenüü