Erinevus lehekülje "Ajateenistus" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 218 baiti ,  11 aasta eest
resümee puudub
Eelvõtmise ajateenijatel järgneb sellele nooremallohvitseride väljaõpe: nooremallohvitseri baaskursus - NABK (6 nädalat) ja nooremallohvitseri erialakursus - NAEK (6-8 nädalat); autojuhtidel on samal ajal autojuhi eriala baaskursus - AJEBK. Põhivõtmise ajateenijatel järgneb SBK-le erialakursus (selle ajal liituvad ka eelvõtmise allohvitserid ja autojuhid) - EK, siis [[jagu|jaokursus]] - JK, [[rühm]]akursus - RK ning [[kompanii]]kursus - KK. Ajateenistus lõpeb koondharjutustega, millest põhiline on iga-aastane õppus "[[Kevadtorm]]". Ajateenistuse viimase paari nädala jooksul toimub kokkuvõtete tegemine ja kogu varustuse põhjalik hooldus, konserveerimine ja tagastamine ladudesse.
 
Selle ajateenistusmudeli '''probleemidena''' on avaldunud kutsealuste eel- ja põhivõtmise vahelise adekvaatse eeljagamise raskused, kuna eelvõtmise ajateenijad ei sobi, vastupidiselt paljudele põhivõtmise ajateenijatele, sageli autojuhtideks või nooremallohvitserideks. Lisaks on probleem jaoülemate puudumine õpperühmades SBK ajal, mis vähendab distsipliini või suurendab kaardri töökoormust. Muutustes pole aga kokkuleppele saadud.
 
== Ajateenistusest mujal maailmas ==
 
[http://www.sodur.com/index.php?option=com_content&view=article&id=109&Itemid=9 Sodur.com - Kutsealusele]; [http://www.sodur.com/foorum/viewforum.php?f=17 Sodur.com - Foorum - Ajateenistus]
 
[http://www.hot.ee/ostius/ Memuaarid ajateenistusest Kaitseväes õhutõrjes 2000. a (I. Suitso)]
 
[http://www.mil.fi/varusmies/ Ajateenistusest Soome kaitsejõudude kodulehel (soome k)]
 
[http://kroonu.kolhoos.ee/ Mälestusi ajateenistusest Nõukogude Armees 1981]
 
 
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü