Karoliine hõbelõng: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
PResümee puudub
PResümee puudub
12. rida: 12. rida:
==Muusikast==
==Muusikast==


Nii nagu sama loomingulise meeskonna eelmise töö, filmi "[[Nukitsamees]]" puhul, nii on ka selle filmi muusika jäänud laia kasutusse. Ansambli [[Kiigelaulukuuik]] repertuaaris on üldtuntud ja plaadistatud "Ehi, kallis, ehi" ja "Lambalaul". Sageli on eri laulukonkurssidel esitatud "Näki laulu", samuti on plaadistatud "Unemaa" (filmimuusika esitajad [[Ele Kõlar|Ele ja [[Kaja Kõlar]]) ning filmist välja jäänud laul "Armastus on hõbeniit".
Nii nagu sama loomingulise meeskonna eelmise töö, filmi "[[Nukitsamees]]" puhul, nii on ka selle filmi muusika jäänud laia kasutusse. Ansambli [[Kiigelaulukuuik]] repertuaaris on üldtuntud ja plaadistatud "Ehi, kallis, ehi" ja "Lambalaul". Sageli on eri laulukonkurssidel esitatud "Näki laulu", samuti on plaadistatud "Unemaa" (filmimuusika esitajad [[Ele Kõlar|Ele]] ja [[Kaja Kõlar]]) ning filmist välja jäänud laul "Armastus on hõbeniit".


==Kriitika==
==Kriitika==

Redaktsioon: 6. veebruar 2009, kell 13:15

"Karoliine hõbelõng" on muinasjutuline laste muusikaline mängufilm, mille on lavastanud Helle Karis, muusika kirjutanud Olav Ehala, tantsud seadnud Mait Agu.

Sisukokkuvõte

Lugu on pirtsakast lambakuningriigi printsessist Karoliinest, kelle iga soov ja kapriis on alamatele seaduseks. Ka arvukad kosilased lükkab Karoliine tagasi ning ei väsi neile õelat vingerpussi mängimast, kuni saabub unelmate kuningapoeg Kaspar - ent korvi saab temagi. Kuningal saab tütre mängitsemistest villand ning ta kihutab kangekaelse troonipärija lossist välja.

Allegoorilises loos tuleb Karoliinel teel iseendani esmalt rinda pista Petumeele ja Libekeelega, kes kuningatütre sohu juhatavad. Järgnev on kui läbilõige eesti mütoloogiast - Karoliine ja talle järgnev Kaspar katsuvad üheskoos jõudu Näkiga ning lahutavad kaks vana vimmameest, Mülkakolli ja Laukakolli, kes kuidagimoodi ei suuda omavahel järve jagada. Müstikat lisab salalike laugaste ja põlislaante vahel uneaur, mis iga elusolendi magama paneb ja unne jätabki. Võidetakse seegi katsumus.

Koos jõutakse viimaks sügavasse metsa, kus Karoliinel tuleb taas võidelda hirmu ja isekusega ning riskida eluga, et päästa nõidusest Libahunt. Pärast röövlite kätte langemist ja röövlikamba ülekavaldamist jõuab Karoliine viimaks tagasi koduradadele, kus lossi lähedal seisvas püstkojas keegi kaunis daam - endine Libahunt - vokil hõbelõnga ketrab. Karoliine õpib samuti ketrama ning mõistab, et elu mõte on armastuses ja töös. Karoliine ja Kaspar abielluvad.

Muusikast

Nii nagu sama loomingulise meeskonna eelmise töö, filmi "Nukitsamees" puhul, nii on ka selle filmi muusika jäänud laia kasutusse. Ansambli Kiigelaulukuuik repertuaaris on üldtuntud ja plaadistatud "Ehi, kallis, ehi" ja "Lambalaul". Sageli on eri laulukonkurssidel esitatud "Näki laulu", samuti on plaadistatud "Unemaa" (filmimuusika esitajad Ele ja Kaja Kõlar) ning filmist välja jäänud laul "Armastus on hõbeniit".

Kriitika

Kriitikud ei võtnud Karise uut tööd vastu just suure vaimustusega. Raamatus "Eesti film" avaldatu põhjal selgub, et esmajoones heideti linateosele ette fragmentaarsust, hakitust ning omavahel sobimatute shownumbrite rittaseadmist. Sellest hoolimata on "Karoliine hõbelõng" sageli jooksnud televisioonis ning filmisõpradele hästi teada linalugu.