Erinevus lehekülje "Sirius Black" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 1323 baiti ,  12 aasta eest
resümee puudub
{{ToimetaAeg|kuu=jaanuar|aasta=2007}}
'''Sirus Black''' on tegelane [[J. K. Rowling]]u romaanisarjast [[Harry Potter (romaanisari)|"Harry Potter"]].
Sirius kuulub puhtavereliste Blackide perekonda ning on nende kahest lapsest vanem. Tal on noorem vend [[Regulus Black]]. Tema perekond rõhutab väga puhtaverelisust ning sellest johtuvalt on kogu tema perekond kuulunud [[Slytherin]]i majja va. Sirius, kes sõõlatakse [[Griffindor]]i majja. See on aga tema vanemate silmis väga halb. Siriust see aga ei häiri ning ta rõhutab igal sammul oma erinevust ülejäänud perest ning kuuluvust Grifindori majja.
Siriuse parimateks sõpradeks juba kooliajast on Harry isa [[James Potter]], [[Remus Lupin]] ning [[Peter Petteraw]]. Kui Remusest saab libahunt, siis sõbrad ei hülga teda, vaid leiavad mooduse olla oma sõbrale toeks ajal mil too on muundunud. Nii saavad Jamesist, Siriusest ning Peterist [[animaag]]id.
Kui Lord Voldemort üritab võimule tulla siis leiab ta palju toetajaid oma ideele , et puhtaverelised on kõrgema staatusega kui teised inimesed-ka Siriuse vanemad pooldavad tugevasti neid põhimõtteid. Siriuse noorem vend kogunisti nii väga, et temast saab Surmasööja. Sirius aga neid põhimõtteid ei poolda ning saanud 16 aastaseks lahkub ta kodust. Peavarju leiab ta oma Sõba Jamesi vanemate pool.
Kui Lilyl ja Jamesil sünnib poeg Harry siis soovivad Potterid, et Sirius saaks Harry ristiisaks ning sirius võtab pakkumise rõõmuga vastu.
Kui Voldemort on saanud teada, et on olemas ettekuulutus tema ja ühe lapse kohta, kes sünnib juulis ning tõukab ta troonilt, siis otsustab Voldemort oma võimaliku vaenlase kõrvaldada. Kuigi ettekuulutuses pole räägitud täpselt, kes see laps on, oletab Voldemort, et tegemist võib olla Potterite lapsega ning otsustab teda rünnata. Dumbledore aga aimab, et midagi sellist võib juhtuda ning soovides Pottereid ning nende last kaitsta lepitakse kokku, et Pottereid hakkab kaitsma Fideliuse loits. Saladusevardja roll usaldatakse aga Pettigrawile, mitte Siriusele nagu alguses kokku lepiti. Pettigraw on aga teistele teadmata hakanud Voldemorti nuhiks. Seeläbi pääseb Voldemort Potteritlee ligi ning mõrvab Lily ning Jamesi. Kuid Lily on pannud oma lapsele peale iidse kaitseloitsu ning see annab Voldemortile tagasilöögi ning peaaegu hävitab ta. Loitsu tagasilöögil on aga peaegu plahvatuslik mõju ning kõik ümbritsev saab kannatada. Kui sirius jõuab õnnetuspaigale taipab ta koheselt, mis on toimunud ning et Pettigraw on neid reetnud. Nähes Siriust õnnetuspaigale saabunud lõikab Pettigraw maha oma sõrma ning muundab end hiireks(see on animaagina tema kuju) ning kaob. Seejärel saabuvad õnnetuspaigale teised võlurid kuid selgitusi kuulamata võetakse Sirius vahi alla ning teda süüdistatakse Potterite ning Pettigrawi mõrvas ning ta paigutatakse võlurite vanglasse Azkabani.
Pärast kahtteist vangis veedetud aastat õnnestub Siriusel sealt põgeneda.Tema esimeseks sooviks on ülesse otsida Peter Pettigraw ning talle Harry vanemate ning enese süütuna vangisaatmise eest kätte maksta.Esmalt õnnestub aga Siriusel kohtuda Remusega ning temale selgitada toimunut.Samuti õnnestub neil koos välja selgitata, et Pettigraw ei olegi kadunud vaid ta on Roni lemmiku hiir Sibilikuna 12 aastat Weasleide perekonna juures redutanud. Kui Harry, Ron ning Hermione esimest korda Siriusega Huilgavas Hurtsikus kohtuvad on nad tema vastu vaenulikult meelestatud. Kuid sise tungi ajel ei juhmista Harry Siriust vaid neile salamisi järgnenud ja neid väidetavalt kaitsta püüdnud Snape. Remuse tungivad nõudmisel vabastab Ron oma hiire kaitsvast haardest ning laseb Siriusel ja Remusel ta inimeseks tagasi muundada. Seal kuuleb Harry ka tõde oma vanemate hukkumise kohta ning selle kohta, et tegelik reetur , kelle tõttu Harry vanemad hukkusid, oli Pettigraw mitte Sirius.Kui tõde on selgunud saab Harry ja Siriuse suhe uue alguse
Siriusest saab Harryle hea ristiisa.Kuid nende suhtlemine saab olema varjatud kuna Sirius on endiselt võlumaailmas tagaotsitav isik.
 
Siriuse parimateks sõpradeks juba kooliajast on Harry isa [[James Potter]], [[Remus Lupin]] ning [[Peter PetterawPettigraw]]. Kui Remusest saab libahunt, siis sõbrad ei hülga teda, vaid leiavad mooduse olla oma sõbrale toeks ajal mil too on muundunud. Nii saavad Jamesist, Siriusest ning Peterist [[animaag]]id.
 
Kui Lord [[Voldemort]] üritab võimule tulla, siis leiab ta palju toetajaid oma ideele , et puhtaverelised on kõrgema staatusega kui teised inimesed-ka.Ka Siriuse vanemad pooldavad tugevasti neid põhimõtteid. Siriuse noorem vend kogunisti nii väga, et temast saab Surmasööja. Sirius aga neid põhimõtteid ei poolda ning saanud 16 aastaseks lahkub ta kodust. Peavarju leiab ta oma Sõbasõbra Jamesi vanemate pool.
Blackil oli võime muutuda loomaks, mis tähendab, et ta oli [[Animaag (Harry Potter)|animaag]]. Ta veetis kaksteist aastat võlurite vanglas [[Azkaban]]is. [[Harry Potter ja Azkabani vang|3. raamatus]] murdis ta sealt välja, et sooritada mõrva, mille eest ta pandi vangi (jäi tegemata). Lõpus avastas [[Harry Potter|Harry]], et Sirius on tema ristiisa. Black saab surma [[Harry Potter ja fööniksi ordu|5. osas]] oma surmasööjast nõo [[Bellatrix Lestrange]]'i käe läbi.
 
Kui Lilyl ja Jamesil sünnib poeg Harry, siis soovivad Potterid, et Sirius saaks Harry ristiisaks ning sirius võtab pakkumise rõõmuga vastu.
 
Kui Voldemort on tõusmas võimule kuid saanud teada, et on olemas ettekuulutus tema ja ühe lapse kohta, kes sünnib juulis ning, et sellel lapsel on võim ning tõukabvägi ta troonilthävitada, siis otsustab Voldemort oma võimaliku vaenlase kõrvaldada. Kuigi ettekuulutuses pole räägitud täpselt, kes see laps on, oletab Voldemort, et tegemist võib olla Potterite lapsega ning otsustab teda rünnata. [[Albus Dumbledore|Dumbledore]] aga aimab, et midagi sellist võib juhtuda ning soovides Pottereid ning nende last kaitsta lepitakse kokku, et Pottereid hakkab kaitsma [[Fideliuse loits]]. Saladusevardja roll usaldatakse aga Pettigrawile, mitte Siriusele nagu alguses kokku lepiti.See on ka osa pettemanöövrist, et Potteried kaitsta. Samuti ei teavad kõik algset kokkulepet ning peavad seega Siriust saladusevardjaks. Pettigraw on aga teistele teadmata hakanud Voldemorti nuhiks. Seeläbi pääseb Voldemort Potteritlee ligi ning mõrvab Lily ning Jamesi. Kuid Lily on pannud oma lapsele peale iidse kaitseloitsu ning see annab Voldemortile tagasilöögi ning peaaegu hävitab ta. Loitsu tagasilöögil on aga peaegu plahvatuslik mõju ning kõik ümbritsev saab kannatada. Kui siriusSirius jõuab õnnetuspaigale taipab ta koheselt, mis on toimunud ning et Pettigraw on neid reetnud. Nähes Siriust õnnetuspaigale saabunud lõikab Pettigraw maha oma sõrmasõrme ning muundab end hiireks (see on animaagina tema kuju) ning kaob. Seejärel saabuvad õnnetuspaigale teised võlurid kuid selgitusi kuulamata võetakse Sirius vahi alla ning teda süüdistatakse Potterite ning Pettigrawi mõrvas ning ta paigutatakse võlurite vanglasse Azkabani[[Azkaban]]i.
 
Pärast kahtteist vangis veedetud aastat õnnestub Siriusel sealt põgeneda.Tema esimeseks sooviks on ülesse otsida Peter Pettigraw ning talle Harry vanemate ning enese süütuna vangisaatmise eest kätte maksta. Esmalt õnnestub aga Siriusel kohtuda Remusega, kes on Sigatüüka Nõiduste ja Võlukunsti koolis mustade jõudude vastane õpetaja, ning temale selgitada toimunut. Samuti õnnestub neil koos välja selgitata, et Pettigraw ei olegi kadunud vaid ta on Roni[[Ronald Weasley|Ron]]i lemmiku hiir Sibilikuna 12 aastat Weasleide perekonna juures redutanud. Kui Harry, Ron ning [[Hermione Granger|Hermione]] esimest korda Siriusega [[Huilgav Hurtsik|Huilgavas Hurtsikus]] kohtuvad on nad tema vastu vaenulikult meelestatud. Kuid sise tungi ajel ei juhmista Harry Siriust vaid neile salamisi järgnenud ja neid väidetavalt kaitsta püüdnud [[Severus Snape|Snape]]. Remuse tungivad nõudmisel vabastab Ron oma hiire kaitsvast haardest ning laseb Siriusel ja Remusel ta inimeseks tagasi muundada. Seal kuuleb Harry ka tõde oma vanemate hukkumise kohta ning selle kohta, et tegelik reetur , kelle tõttu Harry vanemad hukkusid, oli Pettigraw mitte Sirius.Kui tõde on selgunud saab Harry ja Siriuse suhe uue alguse
 
Siriusest saab Harryle hea ristiisa ning Harry on oma ristisase väga kiindunud.Kuid nende suhtlemine saab olema varjatud, kuna Sirius on endiselt võlumaailmas tagaotsitav isik.
Voldemorti tagasitulekul annab Sirius oma vanemate kodu Grimlaud Place 12 [[Fööniksi ordu]] käsutusse ning sellest saab ordu peakorter. Kuna aga Sirius on tagaotsitav, ega saa seega väljas eriti liikuda, saab temast sisuliselt vang tema oma majas. Sirius osaleb aktiivselt ordu töös kuid temast tekitab masendust asjaolu, et ta ei saa kuidgai ordu tööle kaasa aidata.
 
Peagi avastab Harry, et tal on võime näha Voldemotri mõtteid ja tunda tema tundeid teatud aja hetkel. Kui ka Voldemort sellest sidemest nende vahel teada saab kasutab ta seda ära ja meelitab Harry Võlukunstiministeeriumi, et Harry võtaks Saladuste osakonnast ettekuulutse, mille sisu pole Voldemort lõpuni kuulnud. Kuid kuna ettekuulutust saavad kätte võtta vaid need, kelle kohta see käib, vajabki Voldemort selleks Harryt. Voldemort saadab Harryle nägemuse nagu oleks Sirius tema käes vangis ja piinata.Teades Harry kiindumust Siriusse suudabki Voldemort Harri saladuste osakonda meelitada. Saanud ettekuulutuse kätte taipab Harry oma kaaslastega et see oli lõks kui kõikjale nend eümbere ilmuvad surmasööjad. Nende vahel puhkeb võitlus. Peagi saabub võitluspaigale ka Fööniksi ordu ning nende hulgas ka Sirius. Kuid võitluses oma nõo andunud surmasööja [[Bellatrix Lestrange]]ga tabab viimane teda tapva needuse [[Avada Kedavra]]ga ning Sirus sureb.
 
 
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü