Jüri Lina: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 13 baiti ,  13 aasta eest
resümee puudub
Resümee puudub
Pärast tõsiseid konflikte [[KGB]]ga pidi Lina [[1979]]. aasta aprillis siirduma [[Helsingi]]sse ja sama aasta augustis [[Rootsi]]. Julgeolekupolkovnik [[Valdur Timusk]] ähvardas teda vaimuhaiglasse paigutada, kui ta Nõukogude territooriumilt ei lahku, sest tal oli pidevaid kokkupuuteid [[Eesti Demokraatlik Liikumine|Eesti Demokraatliku Liikumise]] esindajatega, sealhulgas [[Sergei Soldatov]]i ja [[Tunne Kelam]]iga ning aktiivselt tegutsenud vabadusvõitlejatega, sealhulgas [[Mart Niklus]]e ja [[Enn Tarto]]ga. Enda poliitilist jälitamist kirjeldab Jüri Lina üksikasjaliselt teoses "Öised päevad".
 
[[Eesti Raadio]], [[Ameerika Hääl]], [[Raadio Vaba Euroopa]] ja, Top-raadio ja Kuku-Raadio on eetrisse andnud rohkem kui pool tuhat Jüri Lina koostatud saadet ja saatelõiku. Ta on avaldanud rohkesti tõlkeid, artikleid ja arvustusi nõukogude ajakirjanduses kuni avaldamiskeeluni [[1975]]. aasta aprillis. Ometi esines ta kodumaises ajakirjanduses, kasutades varjunimesid ja variisikuid. Hulk kirjutisi on ilmunud ka [[Ameerika Ühendriigid|Ameerika Ühendriikides]], [[Iisrael]]is, [[Inglismaa]]l, [[Kanada]]s, [[Prantsusmaa]]l, Rootsis, [[Soome]]s, [[Saksamaa]]l ja mujal. Ta on pidanud ettekandeid Eestis, [[Venemaa]]l, Soomes, Rootsis, [[Norra]]s, [[Taani]]s, [[Berliin]]is, [[Belgia]]s, Inglismaal, USA-s, Kanadas, Lätis ja Rumeenias.
[[1984]]. aastal algatas [[KGB]] tagaselja Jüri Lina vastu raamatute "Öised päevad" ja "Sovjet hotar Sverige" põhjal kriminaalasja, süüdistades teda riigireetmises. [[1991]] ta rehabiliteeriti.
 
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü