Erakond Rahva Tahe

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Erakond Rahva Tahe
Eesti erakond
Esimees Madis Sütt
Asutamine 2018
Peakorter Ida tn 2b, Tartu
Ideoloogia sõbralik-konservatiivne
Koalitsioon ei ole parlamendis esindatud
Liikmete arv 599 (10.09.2019)
Koduleht rahvatahe.ee

Erakond Rahva Tahe on Eesti erakond, mis registreeriti 21. novembril 2018.[1][2]

Erakonna asutaja Madis Sütt rahastab parteid isiklikest vahenditest, liikmemaksu ei ole[1]. Registreerimiseks vajalikud 500 liiget koguti kampaania käigus, kus loositi välja nutitelefonid Samsung Galaxy[3]. Erakonna reklaamiks kasutab Sütt ka endale kuuluvat veebitelekanalit Entusiast TV[4].

Erakonna maailmavaade on asutajate Madis ja Eha Süti sõnul "sõbralik-konservatiivne", üksikseisukohad on kavas selgitada välja rahvaküsitluste ja monitooringuga[1]. Ühena esimestest selgetest seisukohavõttudest teatas erakond, et on ÜRO globaalse ränderaamistiku vastu. Erakond lubab kehtestada rahvaalgatuse, vähendada Eesti metsade raiemahte, ehitada Tallinna–Tartu maantee viie aastaga neljarajaliseks, mitte tõsta Eesti inimeste ja ettevõtete maksukoormust. Madis Süti on võtnud seisukohad kokku järgnevalt: "Me ei ütle, et me peame Euroopast ära minema, aga mingid piirangud peab seadma. Üle tuleb korrata abielu mõiste ja vene keelt kõnelevad lapsed peavad minema eestikeelsele õppele üle. Rahva tahe on ju ilmselgelt rändeleppe vastu."[3]

Kas erakond osaleb 2019. aasta märtsis toimuvatel Riigikogu valimistel, ei olnud ta 2018. aasta novembri lõpus veel otsustanud[1].

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]