Epp Alatalu

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Epp Alatalu (sündinud 13. mail 1966) on eesti ajakirjanik ja suhtekorraldaja.

Õppis 1984–1989 Tartu Ülikoolis ajakirjandust (kursuse juhendaja oli Epp Lauk), tema diplomitöö uuris ajakirja Nõukogude Naine/Eesti Naine lugejat (juhendaja Peeter Vihalemm).

TÜ ajakirjandusosakonnas õppides töötas praktikandina Rakveres ajalehes Punane Täht (praegu Virumaa Teataja), ETV-s Aktuaalse Kaamera toimetuses (juhendaja oli Ede Kõrgvee), Eesti Raadio uudistetoimetuses (juhendaja Riina Eentalu) ja propagandasaadete toimetuses (juhendajaiks Marianne Mikko, Ene Hion, Raul Mälk jt) ning Eesti Raadio korrespondendipunktis Moskvas (juhendajaks Marika Villa).

Alatalu on töötanud ajakirjanikuna Eesti Telegraafiagentuuris, ajalehtedes Kaubaleht ja Eesti Ekspress ning teinud kaastööd teistele väljaannetele.

Ta oli 1998-2001 president Lennart Meri pressiesindaja, samuti on ta olnud Estonian Airi ja Eesti Hoiupanga infojuht, Eesti Pärimusmuusika Keskuse Aita Aita! kaasrahastamise projektijuht ja Eesti Rahva Muuseumi projektijuht.

On korraldanud üle-eestilist muuseumiööd ning asutanud Tallinna vanalinnas Eesti tarbekunsti ja disaini galeriipoe „Kunstiaken”.

Alates aastast 1989 kuulub Alatalu Eesti Naisüliõpilaste Seltsi ning aastast 2021 on seltsi auvilistlane.

Ta oli 20132015 Eesti Muuseumiühingu juhatuse liige ja on alates aastast 2019 Jaan Tõnissoni Seltsi juhatuse liige. Alates sügisest 2019 on ta Eesti Arhitektuurimuuseumi kommunikatsiooni- ja turundusjuht. Mais 2021 valiti Alatalu Saaremaa valla Kehila küla vanemaks.

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Tema ema on Kadi Alatalu (sündinud 1942) ja isa Toomas Alatalu (sündinud 1942), tema õde on Riin Alatalu (sündinud 1968) ja vend Siim Alatalu (sündinud 1978).