Elektroonikateadlane

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Elektroonikateadlane on tehnikateadlane, kelle tegevus on seotud kas elektronseadistes toimuvate füüsikaliste protsesside uurimisega ja elektronseadiste väljatöötamisega neid teadmisi ära kasutades, või elektronseadiste kasutamisega teatud tehniliste ülesannete täitmiseks ette nähtud seadmete loomisel.

Esimest liiki elektroonikateadlasi nimetatakse ka elektro(n)füüsikuteks. Tüüpilisteks selle suuna esindajateks on tänapäeval teadlased, kes tegutsevad pooljuhtide füüsika alal, mikroskeemide disaini ja tehnoloogia alal ja nanotehnoloogia alal.

Teise elektroonikateaduse suuna esindajad kuuluvad laiemalt rakenduselektroonikute alla, aga tegevusala spetsiifikat arvestades võivad olla liigitatud täpsemalt kas elektroonika rakendusala järgi (arvutitehnika, raadioelektroonika, telekommunikatsioonitehnika, olme-elektroonika, meditsiinielektroonika, jne.) või elektroonika üldisemat spetsiifikat järgides (analoogskeemitehnika, kõrgsagedus- ehk raadioelektroonika, ülikõrgsagedus- ehk mikrolainetehnika, digitaalskeemitehnika, trükkplaatsõlmede disain jne.).

Eesti elektroonikateadlased[muuda | muuda lähteteksti]

Eesti tehnikateadlaste hulgas on elektroonikateadlasi olnud küllaltki arvukalt seoses suhteliselt suure arvu elektroonikaettevõtete olemasoluga Eestis, eriti eelmisel sajandil.