Eesti koolinoorte 2008. aasta mälumängumeistrivõistlused

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Eesti koolinoorte 2008. aasta mälumängumeistrivõistlused olid koolinoortele korraldatud mälumänguvõistlused, mis toimusid 6. aprillil 2008.

Finaali toimumiskohaks oli Viimsi Keskkool. Mälumänguvõistluste eelvoor toimus sama aasta 3. veebruaril.

Koolinoorte mälumängumeistrivõistlusi korraldab mittetulundusühing Eesti Mälumänguliit.

Osa said võtta 4-liikmelised õpilaste võistkonnad nii põhikoolidest, keskkoolidest/gümnaasiumitest kui ka kutseõppeasutustest. Ühte kooli võis esindada maksimaalselt 6 võistkonda, millest kuni 3 võisid võistelda põhikooliastmes (kuni 9. klass) ning kuni 3 keskkoolide või gümnaasiumite arvestuses (10.–12. klass). Kõigil võistkondadel olid samad küsimused.

Tulemused[muuda | muuda lähteteksti]

Gümnaasiumid ja keskkoolid[muuda | muuda lähteteksti]

Võistkond Võistkonnaliikmed Punktisumma finaalis[1] Eelvooru tulemus [2]
1. Vinni-Pajusti Gümnaasium I Maarja Nõmmik, Andres Nõmmik, Kaarel Saar, Alisa Jakovleva 79 punkti 64 punkti
Lääne-Virumaa võitja
2. Tallinna Vanalinna Hariduskolleegium 12kl Joonas Pärn, Pääru Oja, Anu Salumaa, Maria Uppin 78 punkti 62 punkti
3. Tallinna Inglise Kolledž 12 kl Hendrick Rang, Ivo-Sven Riet, Illimar Allik, Anette Sepp 74 punkti 69 punkti
Tallinna võitja
4. Loo Keskkool III Marti Arak, Leeles Lepik, Marili Viirmaa, Jan Vender 73 punkti 50 punkti
Harju maakonna võitja
5. Tallinna Inglise Kolledž 11a Ain Andreas Neuhaus, Helen Susan Selirand, Jürgen Klemm, Maarja Kimber 72 punkti 60 punkti
6. Haapsalu Gümnaasium 12B Marielle Kõrvits, Andres Väiko, Mihkel Tedremaa, Silvia Saukas 69 punkti 46 punkti
Lääne maakonna võitja
7.–8. Tallinna Õismäe Humanitaargümnaasium Laur Joost, Madli Karu, Madis Karu 68 punkti 55 punkti
7.–8. Juuru Gümnaasium I Indrek Valdek, Kalev Kask, Dmitri Rozgonjuk; Andres Merivoo 68 punkti 51 punkti
9.–10. HTG + Miina Härma Gümnaasium Kaarel Siim, Janar Saks, Andreas Joamets, Ants Siim 66 punkti 63 punkti
9.–10. Kose Gümnaasium Ivo Kruusamägi, Age Kruusamägi, Tanel Reinik, Jaana Savolainen 66 punkti 50 punkti
Harju maakonna võitja
11.–13. Tartu Hugo Treffneri Gümnaasium I Jüri Mälberg, Priit Lille, Tõnis Tasa, Juhan Valge 64 punkti 68 punkti
Tartu maakonna võitja
11.–13. Audentese Erakool 12 kl Maarja Sõõrumaa, Hendrik Mühls, Arvo Antropov, Kirke-Hellen Kukumägi 64 punkti 58 punkti
11.–13. Jõgeva Ühisgümnaasium I Jaanus Kibal, Siim Sirotin, Eerik Purgel, Tarvi Triimets 64 punkti 53 punkti
Jõgeva maakonna võitja
14. Tallinna Prantsuse Lütseum 12B Artur Staškevitš, Alvar Kuusmik, Joosep Susi, Tõnis Metsaots 61 punkti 65 punkti
15.–16. Tallinna Nõmme Gümnaasium Karl Anton, Mattis Lengi, Ergo Ottoson 59 punkti 56 punkti
15.–16. Tõrva Gümnaasium 12A Kristjan Mikk, Kadri Koppel, Guido Zimmermann, Anni Viljaste 59 punkti 55 punkti
Valga maakonna võitja
17. Viljandi C.R.Jakobsoni Gümnaasium 12A Jaanus Jõgisoo, Rasmus Luhakooder, Jürgen Rosen Martin Neerot 57 punkti 56 punkti
Viljandi maakonna võitja
18. Viimsi Keskkool Mariann Saarend, Henri Normak, Paula Talijärv, Kaarel Viik 56 punkti 38 punkti
19.–20. Pärnu Koidula Gümnaasium Kooliraadio Kristjan Põder, Meelis Naaber, Andres Kaldvee, Ats Haas 55 punkti 56 punkti
Pärnu maakonna võitja
19.–20. Tallinna Reaalkool III Jonatan Jõks, Meeri Lembinen, Laura Limperk, Hanna-Marleen Penno 55 punkti 56 punkti
21. Avinurme Keskkool Janika Läänemets, Silva Suvi, Priit Pärn, Ahto Agan 54 punkti 53 punkti
Ida-Viru maakonna võitja
22.–23. Nõo Gümnaasium Vello Sild, Siim Oras, Sander Sasi, Argo Alaniit 51 punkti 58 punkti
22.–23. Kärdla Ühisgümnaasium I Aivar Aasma, Rauno Altment, Margus Lauri, Kristel Algvere 51 punkti 41 punkti
Hiiu maakonna võitja
24. Türi Gümnaasium Märt Kozorezov, Kristo Kütt, Ott Lints, Reino Mänd 47 punkti 39 punkti
Järva maakonna võitja
25. Võru Kesklinna Gümnaasium Kristiina Vaikmets, Reet Värnik, Märt Kivimäe, Meelis Pihlakas 45 punkti 35 punkti
Võru maakonna võitja
26. Võru Kreutzwaldi Gümnaasium 12A Ain Siimsaare, Kristjan Taro, Ingmar Hääl, Mihkel Paulus 43 punkti 35 punkti
Võru maakonna võitja
27. Tallinna Gustav Adolfi Gümnaasium I Aare Aasmäe, Marko Põldroos, Ott Madis Ozolit 38 punkti 58 punkti

Põhikoolid[muuda | muuda lähteteksti]

Võistkond Võistkonnaliikmed Punktisumma finaalis [1] Eelvooru tulemus [2]
1. Tallinna Vanalinna Hariduskolleegium 9 kl Sander Siim, Kristjan Kuppart, Martin Vainu, Lauris Grins 73 punkti 52 punkti
2. Pärnu Vanalinna Põhikool Eleen Änilane, Lilian Tennisberg, Andraš Tšitškan, Eero Vahter 59 punkti 44 punkti
3. Tartu Forseliuse Gümnaasium I Taavi Aru, Veiko Rudi, Joosep Aloel 56 punkti 36 punkti
4. Tallinna Prantsuse Lütseum I Oskar Ojaste, Rain Laansalu, Tony Lepmets, Joonas Vangonen 55 punkti 40 punkti
5. Orissaare Gümnaasium 7 kl Jesper Eldemeel, Lauri Kiirend, Timo Ränk, Jan Teevet 53 punkti 32 punkti
6. Haapsalu Gümnaasium 9A Markus Raudkivi, Meelia Maripuu, Anu-Liis Laar, Jüri Türkei 50 punkti 38 punkti
7. Tallinna Inglise Kolledž 8/9 kl Kaisa Margus, Liisa Parts, Oliver Viljamaa, Ivar Kiitan 49 punkti 50 punkti
8.–9. Loo Keskkool Keijo Repponen, Kert Ajamaa, Lii Raasuke, Riinu Raasuke 47 punkti 34 punkti
8.–9. Tallinna Arte Gümnaasium II Ragne Proomet, Evelin-Marleen Orav, Martin Keba, Marek Mäekala 47 punkti 32 punkti
10. Tartu Katoliku Kool Kristjan Martin Kasterpalu, Liisa Laanisto, Anders Nõmm, Johannes Soobik 46 punkti 36 punkti
11. Kolga Keskkool II Andres Paomees, Jaak Laanpere, Oskar Malleus, Sander Eerik Sandrak 44 punkti 32 punkti
12. Põltsamaa Ühisgümnaasium II Toivo Alp, Eno Lints, Madis Saks, Kati Jürgens 43 punkti 32 punkti
13.–14. Rapla Vesiroosi Gümnaasium I Keit Toom, Kurmet Holm, Peeter Koll, Kristiina Veerde 42 punkti 43 punkti
13.–14. Kuressaare Gümnaasium 9 kl Janno Tilk, Kristiina Ader, Anna-Laura Nurmela, Jorgen Holm 42 punkti 34 punkti
15.–16. Võru Kreutzwaldi Gümnaasium 9A Mart Parind, Fred Kamberg, Rando Leppik, Martin Kala 41 punkti 32 punkti
15.–16. Tallinna Audentes Erakool 8 kl Paul Meerits, Egert Paadimeister, Arne Lapõnin, Anet Tammemäe 41 punkti 32 punkti
17.–18. Lihula Gümnaasium Jürno Ader, Tõnis Jairus, Egert Indres, Andro Aavik 40 punkti 41 punkti
17.–18. Viljandi Maagümnaasium Sirkka J. Siimsa, Mihkel Karuse, Els Heile, Grete Evert 40 punkti 25 punkti
19.–20. Haljala Gümnaasium Toomas Kiis, Jorgen Nirgi, Bruno Meder, Kuldar Adel 39 punkti 37 punkti
19.–20. Tallinna Reaalkool I Brit Helen Riisenberg, Kelly Lepik, Helen Liis, Rasmus Allikas 39 punkti 33 punkti
21. Tallinna Reaalkool II Selene Marieta Gnadenteich, Merili Luuk, Britt-Marie Pals, Mihkel Põldemaa 38 punkti 35 punkti
22. Viimsi Keskkool Merli Kesküla, Anna Maria Pinnonen, Joonas Tuul, Andri Jääger 37 punkti 28 punkti
23. Juuru Gümnaasium Diana Niinpalu, Jürgen Piigli, Siim Luhaorg, Kertu Roosla 36 punkti 32 punkti
24.–25. Võsu Põhikool Eva Aasmäe, Aleksander Assmann, Rando Kulla, Marin Reintal 33 punkti 32 punkti
24.–25. Kärdla Gümnaasium II Mihkel Saar, Riin Viigipuu, Iiris Lüsi, Kaisa Roots 33 punkti 26 punkti
26. Haapsalu Wiedemanni Gümnaasium 8B Liisa Koemets, Mari Vallik, Oliver Laidroo, Harri Puskar 32 punkti 33 punkti
27. Jõgeva Ühisgümnaasium III Seidy Salundi, Johanna Murakas, Oliver Taul, Raimond-Jaak Allikmäe 30 punkti 32 punkti
28. Aravete Keskkool Kirke Somelar, Alari Naarits, Toomas-Martin Karu, Triinu Kask 28 punkti 39 punkti
29. Avinurme Keskkool Lasse Reiman, Raimond Ilves, Koit Pärn 23 punkti 23 punkti
30. Tõrva Gümnaasium 9A Karin Hindre, Piia Pähklimäe, Age Sula, Ave Sula 20 punkti 24 punkti

Märkused[muuda | muuda lähteteksti]

  1. 1,0 1,1 Maksimaalne punktisumma finaalis on 100 punkti (50 küsimust). Põhikoolide lõppvooru tulemused, Keskkoolide tulemused
  2. 2,0 2,1 Maksimmaalne punktisumma eelvoorus oli 80 punkti (40 küsimust). Põhikoolide eelvooru tulemused, Keskkoolide eelvooru tulemused

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]