Eesti Rooma Klubi

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Rooma Klubi logo

Eesti Rooma Klubi (lühend ERK) on poliitikaväline mõtlejate ühendus, mis asutati 9. jaanuaril 2001 Tallinnas.

ERK liikmeteks on teadlased, silmapaistvad ühiskonna-, kultuuri- ja majandustegelased, keda huvitab Planeedi maa globaalne mõõde ja kes annavad oma panuse teadmistepõhise süsteemse maailmapildi kujundamisse ning selle propageerimisse. [1]Klubi eesmärgiks on tuua avalikkuse ette globaalse kandvusega probleeme, tulevikunägemusi ja -stsenaariume suhestatuna Eesti kultuuriruumiga ning taotleda üldsuse paremat mõistmist iga inimese vastutusest ühiskonna saatuse eest.

Eesti Rooma Klubi ühendab eri elualade eksperte ja eristub sellega erialaliitudest. Just läbi erinevate teadmistepõhiste vaatenurkade püütakse anda holistiline tegelikkust peegeldav pilt sellest, kuhu oleme inimkonna tegevuse tagajärjel jõudnud ja millised on põhjus-tagajärg seosed nüüd ja tulevikus.

ERK on Eesti rahvuslik ühendus Rooma Klubi ülemaailmses võrgustikus. Katusorganisatsioon Rooma Klubi, mis on asutatud 1968 Itaalias, ühendab praegusi ja endisi riigipäid, ÜRO bürokraate, tipp-poliitikuid, diplomaate, teadlasi, majandustegelasi ja äriliidreid üle maailma. 2008. aastast asub Rooma Klubi peakorter Winterthuris Šveitsis.

Rooma Klubi raportid (Reports to the Club of Rome) on nii Euroopa kui ka maailma poliitika- ja arengunõustajatele oluliseks suuniseks strateegiate koostamisel ja trendide teadvustamsel.[2][3][4] Üha rohkem püüab ERK suunata ja toetada poliitiliste otsuste teadus- ja teadmistepõhist kandepinda ka Eestis jäädes mittepoliitiliseks ja erahuvidest kõrgemal seisvaks ühenduseks.

Liikmed Loendis on loetletud Eesti Rooma Klubi liikmed 2021:[viide?]


EESTI ROOMA KLUBI MTÜ-l on võlgnevus ühe arve eest käibemaksu ulatuses. Antud organisatsioon on toonud põhjenduseks, et kuna ERK ei ole käibemaksukohuslased, siis nemad käibemaksu tasuma ei pea :) ... majandusspetsialistid ...

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Eesti Rooma Klubi MTÜ (27. mai 2020). "Põhikiri". https://roomaklubi.com/. {{netiviide}}: välislink kohas |väljaanne= (juhend)
  2. Vt. the Club of Rome history
  3. The Club of Rome and the Sustainability Movement
  4. Final Warning: A History of the New World Order

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]