Eerik Ääremaa

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Eerik Ääremaa sündis Tallinnas 27.detsember aastal 2001.Ta alustas enda kooliteed aastal 2009 Gutsav Adolfi Gümnaasiumis, kus on ta ka aasast 2017 olnud õpilasesinduse president. Eerik Ääremaa on Eesti Jalgpalli Liidu kohtunik olnud aastast 2017 ning mänginud jalgpalli aastast 2009, Nõmme Kalju Fc meeskonnas.

Koolitee[muuda | muuda lähteteksti]

Oma lasteaia aja veetis see poiss Vesiroosi Lasteaias. Peale seda astus Eerik Gustav adolfi Gümnaasiiumi eelkoolis. Peale seda läks ta esimesse klassi A(Prantsuse keele) klassi 2009 aastal. Edasi jätkas ta enda kooliteed samas gümnaasiumis (Re-Lo) (Reaal-Loodus) suunal. Gümnaasiumis õpib ta seni, olles alles gümnaasiumi esimeses astmes.

Jalgpallikarjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Jalgpalliga alusats ta 6-aastase poisina, astudes Fc Arigato meeskonda. Seal asus ta väravavahiks ning hiljem ründajaks. Arigatos sai ta mängida veidi üle 3 aasta kuna Fc Arigato liitus FC Nõmme Kaljuga. Peale seda oli ta meeskonnas NKFC Arigato. Seal mängis ta aastani 2016 nin gmängis juba kaitsvamat positsiooni. Peale seda viidi ta üle treeneri Peeter Kusma trenni, kus ta sai mängida ründes veidi üle aasta. Tema jaoks oli see suur üleminek kuid õnneks oli talle toeks Jan Robert Janson, kellega mängis ta koos juba Arigatos. Samal ajal mängis ta ka esimest korda U-17 Eliitliigas. Ta jätkas seal liigas mängmist kolm aastat. Peale seda läks ta üle Nõmme Kalju III tiimi kus tema treeneriks oli Valeri Bondarenkoo. Seal mängis ta kaitset. Umbes samal ajal(2017) alustas ta oma karjääri kohtunikuna. Ta on vilistanud peamiselt eesti liigade mänge kuid on vilistanud ka sõpruskohtumisi Brasiila kui ka Šveitsi meeskondadel. Aastast 2018 alustas ta oma treenerikarjääri juba 16-aastaselt. Ta sai abitreeneriks NKFC 2009 poiste gruppile. Senini tegeleb ta veel jalgpalliga, nii mängija, kohtunikuna kui ka treenerina