Edna Krabappel

Allikas: Vikipeedia

Edna Krabappel oli "Simpsonites" korduv tegelane ja Springfieldi põhikooli 4. klassi õpetaja kuni pensionile jäämiseni 2013. aastal.

Ta elas 82 Evergreen Terrassil, kuid kolis hiljem pärast Maude Flandersi lese Ned Flandersi abiellumist 744 Evergreen Terrace. Kooliväliselt kujutati Ednat tüüpilise keskmise elueaga täiskasvanuna, raske suitsetajana, mängurina ja aeg-ajalt üksikuna joojana, kes püüdis leida õiget meest. Tal oli arvukalt suhteid paljude Springfieldi esindajatega; tema peamine valik on alati Seymour Skinner, tavaliselt pigem haletsuse kui kiindumuse pärast. Alates 23. hooajast kuni pensionile jäämiseni 25. hooajal oli Edna Krabappel abielus Ned Flandersiga. Ta oli 41-aastane.

Al Jean teatas, et Edna läheb pensionile Marcia Wallace'i (tema häälnäitleja) surma tõttu 25. oktoobril 2013. Protsess algas filmis "Neli regressi ja matus", kui "Me jätame teie järele proua K." näidati kriiditahvlil pealkirjajärjestuse ajal, mille esmaettekanne oli üheksa päeva pärast Marcia surma. Hooaja 25 episoodis "Mees, kes kasvas liiga palju" mainisid Ned ja Nelson, et nad igatsevad teda. Tema lahkumist näitas Ned musta käepaela kandmist, kuid teda ei näidatud kunagi avalikult. Filmis "Dogtown" kinnitatakse, et Edna on surnud. Filmis "Vasakult taga" julgustab Bart Flandriat olema nagu Krabappel.