Eckhart Tolle

Allikas: Vikipeedia
Eckhart Tolle

Eckhart Tolle (sündinud 16. veebruaril 1948 Saksamaal) on kaasaja populaarsemaid eneseabi kirjanikke. Tema lihtsad ja mittesektantlikud kirjutised paigutatakse vahel New Age'i kategooriasse.

Tolle sündis ja elas kuni 13-aastaseks saamiseni Saksamaal. Seejärel elas ta koos isaga Hispaanias, kuni 19-aastasena kolis Inglismaale. 13-aastaselt keeldus ta formaalse haridustee jätkamisest, kuid sellest hoolimata lõpetas Londoni Ülikooli kõrgeimate hinnetega.

Eluaeg teda vaevanud depressioonid tipnesid siis, kui ta oli 29-aastane, umbes samal ajal, kui ta sai Cambridge'i ülikooli uurimisstipendiumi, müstilise kogemusega. Õndsusseisundis veetis ta kaks aastat hulkurina, misjärel temast kujunes vaimne kirjanik ja lektor vaimsetel teemadel.

Kuigi ta ei ole olnud ühegi vaimse liikumise järgija, on talle lähedased olnud Bo Yin Ra, Jiddu Krishnamurti ja Ramana Maharshi teosed.

Oma loengutes ja kirjutistes rõhutab ta väge, mis tuleneb käesolevale hetkele tähelepanu pööramisest, ning seda, kui väeti on muretseda möödaniku pärast või karta tulevikku. Praegune on kõik, mis meil tegelikult on, ning teadlikult siinses kohalolek on parim viis tuleviku potentsiaali realiseerida. Praeguses olek viib ka teadvuse mõistusest kaugemale. Selline teadlikkus võimaldab vabaneda "valukehast", mis on tekkinud teadvuse identifitseerumisel mõistuse, keha ja egoga.

Praegu elab Tolle Kanadas Briti Columbias Vancouveris.

Bibliograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]