Mine sisu juurde

Durovi loomateater

Allikas: Vikipeedia
Durovi loomateatri vana hoone Moskvas. Arhitekt August Weber

Vladimir Durovi nimeline Loomateater (vene keeles Театр зверей имени Владимира Дурова) on lasteteater Moskvas, kus laval esinevad dresseeritud loomad.

1908. aastal ostis tsirkuseartist ja loomataltsutaja Vladimir Durov Moskvas Staraja Božedomka tänaval (tänapäeval Durovi tänav) häärberi hobusetalli ja aiaga ning kohandas selle oma loomadele. 1912. aastal avas ta selles loomateatri (hiljem sai see tuntuks kui Durovi Elavnurk) 90 vaatajale. 1919. aastal andis Durov teatri ja hooned üle riigile. Ise jäi ta seda juhatama. Pärast tema surma (1934) juhtisid teatrit tema lesk ja seejärel tütar.

Durovi loomateatri sümbol

1980. aastal kerkis vana hoone kõrvale 328 vaatajakohaga uus hoone. 1982. aastal nimetati kahe saaliga teater Durovi-nimeliseks loomateatriks, 2003. aastal Vanaisa Durovi Elavnurgaks.

Teatridirektoreid[muuda | muuda lähteteksti]

Aastatel 1978–2007 oli teatri juht NSV Liidu rahvakunstnik Natalija Durova. Pärast Natalija surma sai teatri direktoriks ja kunstiliseks juhiks tema vend Venemaa rahvakunstnik Juri Durov. 1. novembril 2022 võttis teatrijuhi ameti üle Juri tütar Natalja Durova noorem (sündinud 1988).

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]