Douglas Crockford

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Douglas Crockford (2007)

Douglas Crockford on USA tarkvaraarhitekt.

Crockford lõpetas San Francisco Osariigi Ülikooli raadio ja televisiooni erialal.

Ta töötas tarkvaraspetsialistina Ataris, Lucasfilmis ja filmikompaniis Paramount Pictures.

Ta töötas ka ettevõttes Nintendo, kui see oli valmis saanud arvutimängu "Maniac Mansion", mis ei läinud esialgu tsensuurist läbi keelekasutuse ja alastistseenide tõttu. Crockfordi ülesanne oli mängu muuta, nii et see tsensuurist läbi läheks. 1990. aastate alguses kirjutas ta sellest memuaarikogumiku "The Expurgation of Maniac Mansion", milles kirjeldas oma kasvavat rahulolematust ja sisepinget, kui Nintendo nõudmised muutusid järjest segasemaks ja vastuolulisemaks. Ta avaldas need mälestused ühes videomängude teemalises postiloendis ja need said mängu fännide seas populaarseks.

Crockford aitas välja töötada programmeerimiskeelt E, mis avaldati 1997.

Ta on Yahoo!'s JavaScripti vanemtarkvaraarhitekt ja JavaScripti süntaksikontrollija JSLint autor. Ta on ECMAScripti komitee liige.[1]. Ta on raamatu "JavaScript: The Good Parts" autor[2] ning JavaScripti keele populariseerija. [3]

Crockford on populariseerinud JavaScripti olemasolevatel keelekonstruktsioonidel põhinevat kerget andmevormingut JSON, mida ta on soovitanud XML-i alternatiiviks. 2002 registreeris ta domeeni json.org ja pani andmevormingu kirjelduse sinna. 2006 spetsifitseeris ta selle andmevormingu ametlikult.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]