Dominic Monaghan

Allikas: Vikipeedia
Dominic Monaghan, 2003

Dominic Bernard Patrick Luke Monaghan (sündinud 8. detsembril 1976) on Inglismaa näitleja. Ta on püüdnud rahvusvahelise tähelepanu kääbik Meriadoc Brandybucki rolliga Sõrmuste Isanda filmitriloogias (režissöör Peter Jackson, teine tuntum roll on Charlie Pace USA telesarjas "Teadmata kadunud" (Lost).

Monaghan sündis Saksamaal Berliinis. Saksa keel on inglise keele kõrval tema teine kodune keel.

Tema lemmikfilm on "Tähtede sõda". Filmi ühe tegelase, Luke'i järgi valis ta ka endale viimase eesnime.

Ta on suur loodusearmastaja ning tal on olnud palju lemmikloomi, sealhulgas kameeleon. Tal on ka Indias oma mets ning ta oli ajutiselt loomaõiguste ühingu PETA liige.

Monaghan on jalgpallitiimi Manchester United fänn.

Tema paremale käele on tätoveeritud haldjakeelne sõna "üheksa", kvenja (Quenya) vormis Tengwaris. See viitab osalemisele Sõrmuste Isanda filmitriloogias ja sellele, et tema tegelane oli üks üheksast Sõrmuse Vennaskonna liikmest.

Talle meeldib lahendada ristsõnu, lemmikuks on ajalehe New York Times ristsõna.

Filmirollid[muuda | muuda lähteteksti]

Esimest korda sai teda teleekraanil näha sarjas "Hetty Wainthropp Investigates", kus ta mängis Geoffrey Shawcrossi, ühte põhitegelastest. Tema tribüüdiks aga osutus Sasha 1997nda aasta Briti filmis "Hostile Waters". Aastal 2000 mängis ta telesarjades "Monsignor Renard" ja "This is Personal: The Hunt for the Yorkshire Ripper" väikeosi. Aastate 2001 kuni 2003 sisse jäi tema tuntuim roll, Meriadoc Brandybuck (eestikeelses variandis Ilomac Kangepukk). Aastal 2004 näitles ta filmides "Spivs" ja "The Purifiers" ning alustas telesarjas "Teadmata kadunud". Üks aasta hiljem käis ta läbi filmidest "Ringers: Lord of the Fans" Narratorina ning "Shooting Livien" Owen Scottina. 2008 aastal mängis ta filmis "I Sell the Dead", kus ta kehastas hauaröövlist Arthur Blake'i, aasta enne seda kirjutati ta "Teadmata kadunutest" välja. Aastasse 2009 jäävad Chris Bradley filmis "X-Meeste algus: Wolverine" (X-Men Origins: Wolverine), üheepisoodiline roll sarjas "Chuck", kahes episoodis olev Andy Britt sarjas "Meeleheitel koduperenaised" (Desperate Housewives) ning samuti alustas Monaghan sarjas "Vaade tulevikku" (FlashForward). Aastasse 2011 planeeritakse filmi "Pet" ning aastal 2010 algavas "Teadmata kadunute" kuuendas hooajas ilmub taas ekraanile Charlie Pace.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]