Dominic Cooper

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Dominic Cooper 2010.jpg

Dominic Edward Cooper (sündinud 2. juunil 1978 Londonis) on inglise näitleja. Ta on töötanud televisioonis, filmides, teatris ja raadios, sealhulgas Mamma Mias! ja selle järg Mamma Mia! Hakkab jälle pihta. Cooper on ilmunud ka noorena Howard Starki Marvel Cinematic Universumis, sealhulgas Captain America: The First Avenger ja Agent Carter.


Isiklik elu Cooper jagas oma kolleegiga James Cordenis’ga korterit, kuni Corden alustas pereelu oma naise Julia Carey’ga. Cooper on Cordeni esimese lapse, Max’i, ristiisa.

Cooper käis kohtamas oma Mamma Mia! kaas-stari Amanda Seyfried’ga aastatel 2008–2011. Cooper oli suhetes näitleja Ruth Negga, mis algas 2011. aastal. Nad elasid koos Londoni Primrose mäel. Paar käis kohtamas viis aastat; aga Negga rääkis, et nende suhte purunemise õppimiseks kulus ajakirjandusel palju aega, mida esmakordselt teatati 2018. aasta aprillis.


Varane elu Cooper sündis ja kasvas üles Londonis Greenwichis, lasteaiaõpetaja Julie (sündinud Heron) poeg ja enampakkumise korraldaja Brian Cooper. Tal on kaks venda: Simon ja Nathan, muusik bändis The Modern, pool vend, James ja poolõde, Emma. Tema vanavanaisa oli filmi-entusiast E. T. Heron, kes avaldas Kinemaatograafia nädalat.

Dominic õppis John Ball'i algkoolis Londonis, Blackheathis, millele järgnes Thomas Tallis School lähedal asuvas Kidbrooke'is õppimine, seejärel koolitati teda Londoni Muusika- ja Draamakunsti Akadeemias (LAMDA) näituste ja filmide toimetamisel, lõpetades 2000. aastal.


Karjäär Dominic töötas kõigepealt televisioonis ja filmides enne oma enda debüüdi Clapi Molly majas Rahvusteatri juures 2001. aastal. Cooper osales oma esimesel esinemisel Alan Bennetti mängus The History Boys, olles seal tegelane Dakin. Ta käis esinemas Broadwaynis, Sydneynis, Wellingtonis ja Hongkongis. Tal on olnud märkimisväärne roll kuningliku rahvusteatriga. Tal on olnud tähtsad rollid Kuninglikus Rahvusteatris, kus ta mängis peakarakterit Will Parry, telesarjas Down To Earth ja Sense & Sensibility.

2008. aastal ilmus ta Sky nimelise karakterina filmis Mamma Mia!, kus ta laulis mitu laulu. Cooper mängis 2009. aastal filmides „Haridus ja vabadus“ ning mängis ka Hippolytit Phèdris rahvusteatri juures. Cooper taasesitas Sky rolli 2018. aasta järjeosal Mamma Mia! Hakkab jälle pihta.


Tunnustamine ja auhinnad Cooper kandideeriti 2006. aasta Drama Desk Award'i auhinna eest, mis on tehtud The History Boys'i Broadway tootmisel. Lisaks sai ta kandidaadina Briti iseseisva filmi auhinna, Briti filmikriitikute ringi auhinna, Londoni kriitikute ringi filmiauhinna ja impeeriumipreemia eest tema rolli eest filmi kohandamisel.

Samuti on tunnustatud Cooperi teletööd; 2014. aastal kandideeriti ta Flemingi jaoks "Parim näitleja ministeeriumis või televisioonis tehtud filmile" satelliitauhinna eest ja 2015. aastal kandideeris tema külaliste esitlus Howard Starki agendil Carterile.