David McCallum

Allikas: Vikipeedia
David McCallum (oktoober 2012)
McCallum 1969. aastal

David Keith McCallum (19. september 1933 Glasgow25. september 2023 New York) oli šoti päritolu Ameerika Ühendriikide muusik ja näitleja.

Ta sündis muusikute perekonnas, isa David McCallum vanem oli Londoni filharmoonikute esiviiul ja ema Dorothy Dorman oli tšellomängija.

Ta õppis lühikest aega Kuninglikus Muusikaakadeemias. Ta on olnud ka oboemängija, helilooja ja dirigent. Aastatel 1966–1968 salvestas ta neli albumit instrumentaalversiooni tolleaegsetest hittlugudest.[viide?]

Ta õppis hiljem Kuninglikus Näitekunstiakadeemias.

Ta on Eesti televaatajale tuntud seriaalist "NCIS: Kriminalistid", kus ta 2003. aastast mängis šotlasest koroneri, doktor Donald "Ducky" Mallardit.

Aastatel 1964–1968 mängis ta USA spiooniseriaalis "The Man from U.N.C.L.E." Nõukogude spiooni Illya Kuryakinit, kellena ta sai mitte üksnes kuulsaks, vaid ka seksisümboliks[viide?]. Tema varasemale rollile viidati ka sarjas "NCIS", kui küsimusele "Kuidas Ducky noorena välja nägi?" vastas peategelane LeRoy Jethro Gibbs: "Nagu Illya Kuryakin."

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Aastatel 1956–1967 oli ta abielus näitleja Jill Irelandiga (kes 1968. aastal abiellus Charles Bronsoniga, kellega koos McCallum mängis filmis "The Great Escape"). Neil oli kolm poega.

1967. aastast oli ta abielus Katherine Carpenteriga. Neil on poeg ja tütar. McCallumid elavad New Yorgis.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]